Вирощування троянд на зріз, на мою думку, це не тільки прибутковий, але і дуже цікавий бізнес. Щоб троянди радували вас не лише влітку, а й взимку, без якісної теплиці не обійтися. У теплиці троянди вирощують в основному на продаж. Найбільшими виробниками в світі є Нідерланди, Еквадор, Колумбія, Кенія і Ефіопія. Масштаб світового ринку зрізаних квітів великий і продовжує рости.

Для того щоб стати успішним на квітковому ринку треба вирощувати якісні квіти, а також мати сильну маркетингову та фінансову допомогу. При плануванні виробництва зрізаних квітів необхідно враховувати тенденції цін, тому що троянди вирощують 5-6 років.

У даній статті я хотіла б описати коротку технологію як вирощувати троянди на продаж.

Вибір сорту.

В першу чергу виробник повинен грамотно підійти до питань вибору сорти троянд для зрізання.

До них належать:

  • Кліматичні особливості;
  • Стійкість до хвороб і шкідників;
  • Урожайність;
  • Висота стебла і діаметр квітки;
  • Колірна гамма відповідно до попиту ринку тощо.

В основному вибирають чайно-гібридні сорти троянд і флорибунду, але останнім часом збільшується попит та цікавість до піоноподібних сортів.

Посадковий матеріал

Вибір якісного посадкового матеріалу має вирішальне значення через високу ціну рослин і їх тривалу врожайність. Є два основних типи троянд, які широко використовуються: перший з своїм корінням, а другий - підщепа з прищепленої брунькою або ручкою.

Читайте також: Скільки можна заробити на вирощуванні лікарських трав

Придбати готові саджанці троянд на зріз можливо в селекційних компаніях, які можу проконсультувати і допомогти вибрати вам найкращі сорти троянд на зріз. В даних компаніях ви можете заздалегідь придбати каталог троянд на зріз і ознайомитися з ним. Або ж маючи розсадне відділення, почати власне виробництво саджанців. Вирощуються вони в спеціальних корках або кубиках з мінеральної вати, але це вже інша технологія ...

Готові саджанці троянд повинні володіти такими критеріями якості: вік 2-3 місяці, розвинені пагони не менше 10 см., добре розвинена коренева система, бажано наявність черенкового п’ятилистника, відсутність хвороб, шкідників і пошкоджень.

Посадка троянд

Вирощувати троянди на зріз можна на грунті, коковиті, торфі. Але більшість великих виробників в вважають за краще мінеральну вату. Оскільки даний вид субстрату має безліч переваг.

Перед посадкою на попередньо оброблені дезрозчином лотки розкладають мати з мінеральної вати. Живлять їх водою. Далі прорізають дренажні отвори в нижній частині мату. Посадка саджанців троянд відбувається шляхом установки кубика в отвори на верхній частині мату. Потім в кубик з рослиною встановлюють крапельниці (по одній на кожен кущ). Висаджують троянди зигзагоподібним способом. Важливо розставити кубики таким чином, щоб пагони рослини були спрямовані всередину мату, для подальшого урівноваження кущів троянд на лотках. Щільність посадки 6-10 шт / м2. в залежності від сорту.

Первинний догляд за трояндами

Якщо молодій рослині дати зацвісти відразу після посадки, існує серйозний ризик того, що структурний каркас рослини буде пошкоджений. Перший бутон слід видалити приблизно через місяць після посадки. Це необхідно зробити, для того щоб на основний гілці проростали паростки, які розросталися у вигляді декількох гілок, а ці гілки, в свою чергу, утворювали бутони. Коли рослина досягає цієї стадії зростання, материнський пагін слід нахилити у внутрішню частину мату, у напрямку шляху і видалити бутони. Для створення сильної кореневої системи потрібна максимальна площа листя. Материнський пагін загинається ближче до першої бруньки. Пригинати рекомендується в другій половині дня, коли тургор рослини ослаблений. Ця операція дозволить пробудити у основі пригибу 2-3 нирки.

Основний догляд за трояндами

Величезну роль відіграє розвиток більшої кількості точок зростання і розвитку структури рослин. Після першого пригину з основи рослини почнуть рости пагони. Слабкі, тонкі, криві пагони повинні бути пригнуті, щоб сформувати основний і міцний каркас рослини для виробництва. Пригинання -це безперервний процес а, отже, здійснюється упродовж усього життєвого циклу. Він повинен бути таким, щоб більша частина стебел лежала нижче горизонталі. Згинаючи стебла, потрібно стежити за тим, щоб вони не зламалися, а листя не торкалися ґрунту. Можна також вирощувати троянди в теплиці, залишивши на 1-2 тижні кілька сліпих або тонких безголових пагонів на рослинах у вертикальному положенні, для додаткового фотосинтезу. При формуванні фабрики необхідно дотримуватися співвідношення вегетативної маси. Згодом деякі стебла на фабриці засихають, їх необхідно вирізати для того щоб на них не розвивалися хвороби.

Обрив бутонів.

Необхідно ретельно видаляти бутони на фабриці (в стадії горошини), не даючи повністю розпуститися квіткам. Це в першу чергу захистить виробника від розведення трипсів, а також витрачання поживних речовин. На спрей-трояндах в певні дні проводиться операція з видалення центрального бутона. Це допомагає отримати квіти і бутони гарної якості, а також зняти апікальне домінування рослини.

Обрив пасинків.

Майже у всіх сортів троянд існують бічні бруньки на стеблі, які знаходяться нижче центрального бутона. У міру зростання вони витрачають поживні речовини, сповільнюючи розвиток рослини. Тому їх необхідно видалити. Не варто проводити цю операцію занадто рано, це може привести до пошкодження молодих листочків або пізно, що веде в свою чергу до утворення великих ран в пазухах листків.

Прополка бур'яну.

Бур'яни можуть проростати по периметру теплиці, під лотками і в кубиках з кущами троянд. Важливо їх вчасно знищувати, тому що вони забирають частину поживних елементів, пригнічують ріст і розвиток троянд. А також служать місцем існування багатьох шкідників.

Видалення дикої порослі.

Зазвичай у щеплених троянд з часом з підщепи можуть рости пагони. Вони виснажують поживні речовини, стримують ріст і розвиток рослини. Їх необхідно видалити якомога раніше, шляхом натискання на них великим пальцем руки або викручування. Зрізати їх не варто, тому що бруньки, що на них залишилися незабаром також прокинуться.

Система підтримки троянд.

Деякі виробники при вирощуванні троянд, (особливо спрей-троянд) встановлюють на лотки спеціальну конструкцію в вертикальному положенні. Вона складається з тонких труб і дроту або волосіні. Дана система полегшує проведення робіт з догляду і захищає бутони від пошкоджень, не дозволяючи стебла загинатися в міжряддя.

Зрізання троянд.

Рекомендується проводити в ранкові години. Існують різні технології зрізання в залежності від сорту. Товсті пагони варто зрізати на 5-15 см., середні пагони на 3-7 см., тонкі зрізають з корекцією. Якщо стебло товсте і росте з основи (жировик) то його варто зрізати на висоту 10-20 см. Важливо розуміти, що від обраної спочатку технології зрізання залежить формування куща, а далі відповідно якість квітки і врожайність. Проведення даної операції відбувається гострими секаторами, попередньо обробленими в дезрозчині. Під час збору врожаю, зрізані троянди встановлюють в спеціальні візки, які допомагають захистити квіти від механічних пошкоджень. При зрізі 50-100 шт. троянд їх вивозять з рядків, загортають у конверти і поміщають в загальну ванну з водою.

Джерело: bio-group.net

Як правильно вибрати високопоживні гібриди...

Для багатьох господарств у нинішніх скрутних умовах тваринництво стало якщо не «рятівною...

Важливість кормових добавок для свиней

Кормові добавки відіграють важливу роль у забезпеченні свиней необхідними поживними речовинами,...

Сучасні тенденції в сегменті розкидачів...

Розкидачі (або ж розподілювачі) гранульованих мінеральних добрив і нині є актуальними у...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

37865
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26879
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14002
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

БТУ-ЦЕНТР стає BTU!

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.