ПРО НАС

Бренд "Агрономія сьогодні" забезпечує різноманітні потреби у веденні аграрного бізнесу, виробництві аграрної продукції для людей, які займаються сільським господарством.

Наша пристрасть - допомогти аграріям заробляти гроші, економити час та збільшувати своє задоволення у фермерському бізнесі.

На сторінках нашого сайту ви завжди знайдете актуальну інформацію з вирощування та захисту рослин. а також безліч іншої інформації, що допоможе вам у веденні бізнесу.

Представники ягідних розплідників підтверджують різке зростання запитів на закупівлю саджанців малини в цьому році, на тлі рекордно високих цін на малину на свіжому ринку, а також на малину, що закуповується для заморозки та експорту.

Про це йдеться у матеріалі EastFruit.

«На жаль, пам'ять про перший "малиновий бум" 2017/18 років вже почала стиратися з пам'яті багатьох українських підприємців. А значить, повторення сумного для багатьох сценарію є досить імовірним. Після заборони на експорт овочів і фруктів з України в Росію, багато підприємців почали шукати можливості інвестицій в продукти з високою доданою вартістю, які могли б успішно експортуватися. У цей час Україна вже успішно експортувала заморожену малину, проте в порівняно невеликих обсягах – близько 3-5 тис. тонн в рік. Оптові ціни на якісну малину в 2015 році досягли 40-45 грн/кг (1,9-2,2 $/кг), причому таку ціну платили навіть за малину високої якості для потреб заморозки», – йдеться в повідомленні.

В цей же час закладка ягідної плантації малини сертифікованим посадковим матеріалом, з урахуванням витрат на крапельне зрошення і інші елементи технологій, становили близько 300-350 тис. грн. Відповідно, при виході на врожайність в 10 тонн з гектара, що для інтенсивного проекту цілком реально, інвестиція окупалася за рік. Плантація ж малини використовувалася, як правило, близько 7 років.

«Ціни на малину в 2021 році зросли до неймовірних 75-90 грн/кг. Тобто навіть на заморозку садівники, які не відмовилися від вирощування малини, продавали її майже по 3 $/кг – у понад два рази дорожче, ніж до початку першого "малинового буму". Більш того, в окремі тижні ціни на малину навіть перевищували ціни на лохину – ягоду, яка вважалася найдорожчою багато років поспіль. Тому зовсім не дивно, що в 2021 році багато хто не зміг втриматися від спокуси спробувати виростити малину знову», – розповідають експерти.

Однак, аналітики прогнозують, що ціни на малину, як мінімум на малину для заморозки, обов'язково знизяться, тому що ніхто не поцікавився причинами настільки динамічного зростання цін. А ціни виросли тому, що в кількох ключових країнах-виробниках малини в цьому році різко знизився урожай внаслідок несприятливих погодних умов. Також низькі ціни першого «малинового буму» вибили з цього бізнесу багатьох неефективних учасників в різних країнах світу, та й зростання вартості робочої сили і її дефіцит вплинули. Ну і, звичайно ж, свою роль зіграло зростання світового споживання малини і зростання потужностей з заморожування в Україні.

«В минулому сезоні 2020/21 років Україна експортувала рекордний обсяг малини – понад 20 тис. тонн. Це підтверджує наявність достатніх потужностей з заморожування, тому що експорт виріс на тлі більш низького обсягу виробництва. Адже в 2020 році малина в Україні постраждала від заморозків, та й площі були нижче, ніж в 2017/18 роках», – підкреслюють фахівці.

Разом з тим, українським садівникам потрібно також усвідомити, що навіть великі заморозчики ягід в Україні – це порівняно дрібні підприємства на тлі польських або сербських. Саме тому українські експортери не можуть отримати більш високу ціну, і змушені часто продавати не безпосередньо, а через польських переробників, залишаючи їм значну частину маржі. Відповідно, без кооперації та консолідації ринку, українські садівники будуть продовжувати субсидіювати переробників ягід з Польщі та інших країн, залишаючи їм частину свого прибутку.

«Якими будуть ціни на малину в 2022 році? Ми не беремося їх прогнозувати. Однак ми бачили бізнес-плани нових проектів вирощування малини з дуже сильно завищеними цінами. А це говорить про те, що другий "малиновий бум" в Україні можна вважати практично реальністю», – підсумували аналітики.

Наші партнери

Металеві силоси для зберігання зерна: що...

Металевий силос для зберігання зерна — інвестиція не найдешевша. Фактично його спорудження на...

Використання соломи як органічних добрив

У землеробстві будь-яка побічна продукція рослинництва, у тому числі й солома, повинна бути...

Як восени підготувати поля до весняної посівної

Осіння культивація і проведення глибокого розпушення чи щілювання грунту дає змогу створити...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

4843
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

11190
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Чорний горіх: види та технологія вирощування

11119
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.