ПРО НАС

Бренд "Агрономія сьогодні" забезпечує різноманітні потреби у веденні аграрного бізнесу, виробництві аграрної продукції для людей, які займаються сільським господарством.

Наша пристрасть - допомогти аграріям заробляти гроші, економити час та збільшувати своє задоволення у фермерському бізнесі.

На сторінках нашого сайту ви завжди знайдете актуальну інформацію з вирощування та захисту рослин. а також безліч іншої інформації, що допоможе вам у веденні бізнесу.

За рік найбільше здорожчали соняшникова олія, цукор та хліб, найбільше здешевшали – овочі та фрукти. За результатами півріччя в Україні значно зросли ціни на продукти харчування. За даними Державної служби статистики, в червні 2021 року індекс споживчих цін на продукти харчування дорівнював 9,8%, тоді як в загальному по країні інфляція становила 9,5%.

Про це повідомляє ТСН.

Найбільше за останній рік здорожчали соняшникова олія та цукор – на 80% та 70% відповідно. Однак, є й продукти, які здешевшали – це, насамперед, овочі та фрукти, ціна на які впала на понад 10%. Решта ключових товарів, які споживають українці, – м’ясо, риба та молочні вироби, – подорожчали на 5-20%.

Попри очікуваний рекордний врожай та сповільнення інфляції експерти стверджують, що восени ціни навряд чи підуть донизу, максимум – вони можуть стабілізуватися.

Зростання цін на продукти харчування в Україні пов’язане не так із послабленням національної валюти, як зі стрімким зростанням цін в усьому світі, пояснюють економічні експерти.

«У травні 2020 року індекс цін на продовольство від FAO (показник, що відображає рух міжнародних цін корзини продовольчих товарів) становив 91 пункт, що є мінімальним значенням за останні 3 роки. Протягом наступних 12 місяців він зростав і у травні цього року становив вже 127,8 пунктів. Але зараз ми бачимо його поступове зниження», – пояснює Світлана Литвин.

За її словами, Україна повністю інтегрована в світову торгівлю, тож ціна на українському ринку сильно залежать від цін на світовому.

«Однак Україна є не лише великим виробником аграрної продукції, а й великим її експортером. Тому виробники завжди мають вибір, куди продавати свої товари: на внутрішньому, чи на зовнішніх ринках. Це і призводить до вирівнювання цін на українському ринку відповідно до світових», – каже аналітикиня.

Найкращий приклад залежності українських та світових цін – вартість соняшникової олії. Україна є її найбільшим виробником та експортером. За даними «Українського клубу аграрного бізнесу», станом на 2018 рік частка України становила 31% світових обсягів виробництва соняшникової олії, а станом на 2020 рік – 37% світового експорту олії в грошовому вимірі.

Зростання її вартості в Україні порівняно з червнем 2020 року склало 80,3%. За даними Держстату, якщо в січні літр олії коштував трохи більше 42 грн, то станом на кінець червня його ціна зросла майже до 65 грн.

Аналітики прогнозують, що через гарний врожай соняшнику цього року, ціни на соняшникову олію в Україні можуть знизитись на 5-7%.

«Зниження навряд чи можливе найближчим часом, адже процес збору насіння соняшнику ще не розпочався, а далі його потрібно ще переробити. Важливо, аби були сприятливі погодні умови без особливих катаклізмів, які дозволять якісно зібрати врожай», – каже Світлана Литвин.

Наші партнери

Догляд за посівами озимих культур

Однозначно знайти рекомендації для догляду за посівами озимих культур важко. Для кожного...

Інтенсивне садівництво: як швидко і якісно...

Останніми роками у всіх розвинених країнах світу розширюється закладання інтенсивних садів на...

Озимий ріпак: особливості технології

Технологія вирощування залежить від низки факторів. Першим у цій низці, після вибору сорту, є...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

4131
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

9702
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Чорний горіх: види та технологія вирощування

9110
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.