Новий рівень виробництва лохина в Україні вимагає переходу на фасування та сортування, що дозволить експортувати готовий продукт на світовий ринок зі значно вищим показником ефективності.

Вирощування нішевих культур в Україні стає рентабельним та перспективним бізнесом. Однак для збільшення прибутковості виробництва продукції варто використовувати переробку та фасування. Тим більше, коли мова йде про такі ягоди як лохина, то для експорту на нові ринку. Для максимальної прибутковості зібраного врожаю лохини експерти рекомендують використовувати сортування та фасування ягід. Про особливості післязбиральної обробки лохини в Україні виданню SEEDS говорила Наталія Зеленська, менеджер з розвитку бізнесу компанії «Толсма Текнік».

Читайте також: Замість соняшнику аграрії можуть посіяти яру пшеницю

– Споживання ягід на ринку України постійно зростає, ринок може все «поглинути». Але свіжі ягоди «так як є» нині купують лише господарські ринки, наші базари – але ж і продукт, і ціни там не найвищої якості, там не забезпечують використання холоду, - говорить експерт. - Щодо вітчизняних торговельних мереж, то останніми роками вони хочуть бачити саме фасований товар на своїх полицях. І це абсолютно логічно – товар, який виставлений в мережі навалом швидше псується, тим більше якщо продукт був несортований за якістю – від гнилої ягоди може зіпсуватись значна кількість продукту в ящику. Розфасована продукція, навіть якщо вона не сортована, несе менше таких ризиків. До того ж, нині залишаються актуальними вимоги щодо захисту від ковіду: запакована продукція безпечніша.

Щодо експорту ягід, то в Україні існують компанії, які продають закордон лохину без сортування, але тоді вже партнерам за кордоном доводиться займатися сортуванням ягід. В ЄС весь асортимент ягід продається в мережах тільки запакованим. Та й до Середньої Азії лохину експортують тільки сортовану і розфасовану. Зараз в Україні працюють тільки чотири такі сортувальні лінії, але цього явно не достатньо. Кожній плантації, звісно, не потрібна така лінія, якщо йдеться про невеличкі насадження  – гектарів на 10. Інша справа плантації лохини від 50 га. Там для ручного сортування та пакування потрібно буде задіяти чимало робочої сили. Набагато вигідніше встановити лінію з сортування та пакування.

Лінія сортування лохини Elifab, яку пропонує «Толсма Текнік» дуже компактні, вони займають не багато місця в приміщенні, та й приміщення вимагають невеликого, що суттєво знижує витрати на його охолодження та підтримання необхідної температури. До того ж, ці машини зберігають наліт на ягоді. Те, що дуже цінується в лохині. Крім того, машина бачить якість ягоди не тільки зовні, а й всередині. М’які ягоди відсортовуються в першу чергу – саме така ягода за час логістики зіпсується вже за кілька днів в межах України, не кажучи про те, якщо такі ягоди відправляти на експорт. Це не єдині дефекти, які може знаходити і від яких може позбуватися лінія. До того ж, легко додати і запрограмувати будь-який новий дефект ягід для подальшого пошуку та відсортовування.

Минулого року придбали таку лінію аграрії з Житомирщини. Цьогоріч встановили ще одну у господарстві “Грасс авеню” ТМ StarBerries. Для доробки лохини в першу чергу має бути приміщення де ягоди з поля привозять, охолоджують і тільки потім сортують і відправляють на продаж.

В Польщі, зокрема, різних сортувальних ліній для лохини встановлено багато. Україна тільки починає рухатись в цьому напрямку, ще на всі плантації вийшли на виробництво запланованих показників, тим більше рівень державної підтримки фермерів в Польщі і Україні надто різний.

Агрегати для основного комбінованого обробітку...

Сільськогосподарське машинобудування пропонує ефективні комбіновані агрегати для основного...

Вплив передпосівного внесення мінеральних добрив...

Найінтенсивніше надходження основних елементів живлення у рослин ячменю ярого відбувається...

Особливості збирання сільськогосподарських культур

Збирання врожаю зернових культур треба починати з озимого ячменю, потім скоростиглих сортів озимої...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

39457
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27869
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14703
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.