Ще з початку цього тижня в Україні встановилися чіткі негативні цінові тенденції у сегменті малини.

Повідомляють аналітики проекту EastFruit.

На сьогоднішній день українські садівники озвучують ціни на малину в діапазоні 60-120 грн/кг ($1,64-3,28/кг), що в середньому на 27% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня. Широкий ціновий діапазон учасники ринку пояснюють різними якісними характеристиками продукції. За цінами нижньої межі діапазону у продаж на внутрішньому ринку надходять залишкові партії ягід літніх сортів, які, як правило, нетранспортабельні і не мають попиту у представників компаній із заморожування.

За максимальними цінами на сьогоднішній день у продаж надходять об’ємніші партії малини ремонтантних сортів, до прибирання яких активно приступили в господарствах північних і західних областей країни.

Помітне зниження ціни ягоди учасники ринку пов’язують із збільшенням пропозиції малини на ринку в цілому. У свою чергу місцеві виробники відзначають дуже стриманий попит на великі партії малини з боку переробників, тому що нинішній рівень цін залишається для них дуже високим. Навіть незважаючи на останнє зниження відпускних цін на малину, реалізація основних обсягів ягід на даний момент в Україні здійснюється в середньому на 26% дорожче, ніж за аналогічний період минулого року.

Представили компаній із заморожування ягід називають ситуацію зі зниженням цін на малину в Україні цілком логічною і більш ніж впевнені, що нинішні негативні цінові тенденції тільки зміцнюватимуться. Компанії, які орієнтовані на експорт замороженої малини цього сезону, будуть готові приступити до об’ємних закупівель малини лише за діапазону оптових цін на ягоду на рівні 60-70 грн/кг ($1,64-1,91/кг). В іншому випадку, за їхніми словами, конкурувати із європейськими виробниками замороженої ягоди буде важко.

За прогнозами аналітиків, подальше збільшення пропозиції малини ремонтантних сортів від місцевих виробників лише зміцнить нинішні негативні цінові тенденції у цьому сегменті ринку.

Інкубатори для яєць: як обрати

Інкубатори для яєць є ключовим елементом у процесі розведення птиці, що дозволяє контролювати...

Гірчиця приносить прибуток: досвід господарств

На Сумщині розширюють площі під гірчицею, яка не тільки економічно ефективна, а й є гарним...

Як правильно годувати свиней

Вирощувати свиней складніше, ніж вирощувати інших сільськогосподарських тварин, таких як велика...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

39029
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27631
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14538
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.