Гідротермічні умови, що складаються у весняний період, не завжди сприяють повноцінному росту та розвитку культурних рослин – чого не скажеш про бур’яни, які у процесі еволюції виробили посилену стійкість до несприятливих погодних умов та інших стрес-факторів. Тож сьогодні в поcівах соняшника та сої можна спостерігати стрімкий розвиток бур’янової рослинності, в тому числу злакових видів і падалиці культурних рослин.

Ці «непрохані гості» розвиваються значно краще та швидше від культур і конкурують із останніми за необхідні їм ресурси. У зв’язку з цим фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK наголошують на важливості надійного післясходового захисту і рекомендують обирати максимально ефективні рішення.

«Як відомо, соняшник і соя – культури із досить тривалим гербокритичним періодом, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Так, у соняшника він складає до 50 діб, аж до утворення «зірочки», коли культура здатна закрити міжряддя. Щодо сої, вона є ще менш конкурентноспроможною по відношенню до бур’янів. Відповідно, на початкових етапах вегетації ці культури надзвичайно чутливі до конкуренції за життєво необхідні ресурси з боку сегетальної рослинності, зокрема злакових видів бур’янів, а також падалиці зернових і кукурудзи, які часто бувають їх попередниками у сівозміні. Щоб забезпечити культурним рослинам безконкурентний простір за світло, вологу, простір та елементи живлення, необхідно, окрім ґрунтового захисту, обов’язково застосовувати страхові гербіциди: так ваші посіви отримають все необхідне, щоб реалізувати потенціал майбутньої врожайності».

Для повноцінного знищення однорічних і багаторічних злакових видів бур’янів, а також падалиці зернових і кукурудзи в посівах соняшника, сої та інших дводольних культур Олександр рекомендує застосувати високоефективний системний гербіцид Кельт (флуазифоп-п-бутил, 150 г/л). Флуазифоп-п-бутил у його складі швидко поглинається поверхнею листя, гідролізується до вільної кислоти (флуазифоп-п) і транслокується ксилемою та флоемою, накопичуючись у кореневищах і столонах багаторічних бур’янів і меристемах злаків. Діюча речовина є інгібітором ферменту ацетил-КоА карбоксилази – цей ензим каталізує перший етап синтезу жирних кислот. В результаті блокування ферменту припиняється виробництво фосфоліпідів, які використовуються для будівництва нових мембран та є необхідними для клітинного росту бур’янів. Тому протягом кількох годин припиняється їх ріст, надалі відбувається поступове знебарвлення листків, і через 2-3 тижні вони повністю всихають та гинуть.

Поряд із потужною дією на бур’яни гербіцид характеризується надзвичайною «м’якістю» та толерантністю до культурних рослин, в тому числі овочевої групи: після обробки відсутні будь-які прояви фітотоксичності на культурах, зокрема й опіки листового апарату. Крім того, він не має післядії на наступні культури в сівозміні.

Ще однією значною перевагою є надзвичайно широке технологічне «вікно» застосування гербіциду в посівах або насадженнях культурних рослин. Завдяки цьому ви можете забезпечити посівам надійний ефективний захист у гнучкі терміни.

Читайте також: Сила сірки на захисті садів і виноградників

Що слід урахувати для успішного захисту...

Контроль засміченості поля — це завжди важливий аспект агротехнічних заходів. Часом навіть...

Один AXION — добре, але три — краще!

Чому ПП «Агроспаське» придбало вже третій трактор CLAAS AXION 950 і придивляється до іншої техніки...

Елеватор — гра в довгу

Елеваторний комплекс — великий інвестиційний проєкт, який зазвичай будують стадійно: раз на кілька...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

39584
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27962
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14775
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.