Молочна продуктивність худоби найбільше залежить від двох чинників: генетики та раціону тварин. Тому завдяки якісному силосу можна істотно підвищити щоденні надої корів та отримати додатковий прибуток.

На ринку України присутні сотні силосних гібридів кукурудзи відомих вітчизняних та світових виробників. Обрати декілька оптимальних для господарства гібридів – завдання доволі не просте.

Спершу потрібно визначитися із агрономічними характеристиками гібридів

Спершу потрібно визначитися із агрономічними характеристиками гібридів, що безпосередньо залежить від грунтово-кліматичних умов господарства. В такому разі краще ознайомитися із їх результатами вирощування в вашому регіоні. Якщо цих гібридів немає в товарних посівах, то принаймні – у демонстраційних посівах. Однак навіть якщо показники врожайності та стійкості рослин будуть відмінними, перший рік нові силосні гібриди кукурудзи краще висіяти на невеликій площі, бажано застосувавши різні технології вирощування.

Читайте також: Силосний гібрид кукурудзи - обираємо правильно

Основні критерії вибору гібриду силосної кукурудзи

Звісно, що основні критерії вибору гібриду силосної кукурудзи стосуються першою чергою його поживних властивостей та врожайності зеленої маси. Однак головним критерієм має бути саме перше.

Так, багато залежить від інтенсивності переварювання силосу в рубці корови. Чим швидше відбуватиметься цей процес, тим частіше корова споживатиме корм і тим більшим буде продукування молока.

Підвищення ступеню переварювання клітковини лише на 1 відсоток дає змогу підвищити надої, як мінімум, на 250 мілілітрів за 1 день. Так само зростання споживання і засвоєння сухої речовини дає змогу істотно підвищити набір ваги худобою, яка перебуває на відгодівлі.

Дуже важливо звертати увагу на співвідношення так званого транзитного та рубцевого крохмалю в складі кормів. Якщо першого буде забагато, то він просто не засвоїться. Якщо замало, то це спричинить захворювання у тварин через перевантаження флори рубця.

Значну увагу слід звертати і на вміст цукрів у силосних гібридах кукурудзи. Їх достатня наявність дає змогу покращити ферментацію та підтримувати на оптимальному рівні чисельність молочно-кислих бактерій.

У всякому разі потрібно взяти до уваги, що правильний вибір силосного гібриду кукурудзи забезпечить до 1,5, а іноді – до 2 л додаткових надоїв із кожної корови, що істотно підвищить рентабельність тваринницького комплексу.

EvoPac™ — новітнє пакування засобів захисту...

Ступінь технологічності всіх елементів у застосуванні засобів захисту рослин надважливий не лише...

Міндобрива для соняшнику

Як розрахувати оптимальну стратегію мінерального живлення посівів соняшнику з урахуванням поточних...

Огляд ефективних рішень захисту кукурудзи від...

Протягом останніх двох років, періоду війни в Україні, спостерігається тенденція до зменшення площ...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38546
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27380
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14320
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.