Верба – одне з найбільш сакральних дерев в українській культурі, яке здатне не тільки радувати око чи створювати затінок, а й давати енергію у вигляді щепи, пелет, євро дров  чи газу.

Сьогодні вирощування енергетичної верби для України вже не є новинкою, адже вже досить багато  господарств заклало плантації з її вирощування, та попри це, для українського енергетичного ринку ці насадження не становлять  суттєвого значення, тоді як в багатьох європейських країнах вирощування енергетичних культур починає тіснити газовий ринок.

Для України, країни яка активно закуповує газ, - вирощування енергетичної верби могло б стати серйозною підвалиною у газовій незалежності. І йдеться не про засадження родючих земель, адже в Україні існує велика кількість бідних ґрунтів чи низин, які регулярно затоплює водою, і які є дуже придатними для вирощування та збирання енергетичної верби.

Так на думку директора УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого Володимира Івановича Кравчука, для того, щоб забезпечити усі бюджетні приміщення теплом, достатньо аби кожна сільрада засадила ділянку в 8-10 га вербою чи міскантусом.

Читайте також: Технологія вирощування енергетичної верби

До слова, в самому господарстві вирощують різні енергетичні культури і для дослідів і для промислового збирання. Дивуються, чому цей досвід не переймають інші господарства, адже вирощування енергетичних культур – це справді перспективно та вигідно.

Однак, попри постійне зростання ціни на газ, українські господарства не поспішають вирощувати енергетичні культури. Можливо відповідь криється у тому, що будь-які капіталовкладення зроблені у вербу, повернуться лише за 3 роки.

Товарний кредит для аграріїв — стратегія...

Українському агровиробникові розслаблятися немає коли: кожен новий сезон приносить нові виклики,...

Глибокорозпушувач — важливий інструмент

За останнє десятиліття в Україні спостерігалося доволі значне зацікавлення аграріїв...

MASCHIO GASPARDO: оптимізувати всі процеси для...

Провідний італійський виробник сільгоспмашин представив на Дні поля УКАБ — 2024 низку справді...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

44359
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

30671
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

17044
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.