Ринок землі повноцінно запрацює в Україні вже з 1 липня 2021 року, попри всі спекуляції навколо цього питання. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

На його переконання, буму продажу землі при відкритті ринку не буде – адже сільськогосподарська земля наразі перетворилась на цінний актив, який здатен приносити вагомий пасивний дохід.

«Навіть на пісках в Житомирській області у нас люди обробляють землю, бо це високомаржінальний прибутковий бізнес. І сьогодні оренда землі в Україні не менше $150 за гектар. І вона щороку зростає. Безумовно, цей пасивний дохід цікавий всім», – сказав він.

Крім того, міністр висловив переконання, що ціна землі у середньому в Україні з початком вільного обігу буде коштувати приблизно $2 тис за гектар. Вочевидь, мався на увазі прибуток від оренди за 10-12 років і саме таку формулу розрахунку цін землі вважають правильною економісти.

Дійсно, важко не погодитись з тим, що українські фермери навчилися вести прибутковий бізнес і отримувати врожаї на будь-яких ґрунтах і за будь-яких умов (за виключення хіба що екстремальних посух на кшталт минулорічної). Сумнів викликають самі цифри, що були озвучені.

Можна звернутися до інформації Держгеокадастру, який ще нещодавно очолював сам Роман Лещенко. У середині січня відомство оприлюднило інформацію про вартість оренди у двох областях.

Так, у 2020 році власники паїв у Сумській області отримали близько 1,6 млрд грн орендної плати, а середня вартість оренди гектара склала трохи менше 2,24 тис грн (або $79-80/га). Вже у цьому році у Запорізькій області було проведено аукціон з продажу права оренди землі державної форми власності (зазвичай на таких аукціонах ціни встановлюються вище,ніж середні по регіону). Результат: вартість оренди склала трохи більше 1,6 тис грн/га (або $55-56/га).

Тобто, коли міністр казав про $150/га, вочевидь, мались на увазі окремі випадки передачі землі в оренду за такою ціною. Дійсно, за інформацією Держгеокадастру вартість оренди у Тернопільській, Вінницькій та Полтавській областях наближена до $200/га. Але йдеться виключно про державну землю, яка здавалась в оренду великими масивами. А ось середня вартість оренди паїв становить в Україні трохи більше 1,6 тис грн/га. Тож ціна у $2 тис за гектар – це питання перспективи, яку ринок досягне за мірою розвитку. А виходячи з реальної вартості оренди, більш реалістичною виглядає ціна сільгоспземлі близько $1 тис/га.

Джерело: agroreview.com

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

Кіноа здатна зайняти одну із ніш на сучасному...

Цими днями вчені кафедри агротехнологій і ґрунтознавства Сумського національного аграрного...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36610
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26034
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13440
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.