Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, яку вирощують майже в усіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого керування шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і розвитку їхньої резистентності до наявних діючих речовин. Це, своєю чергою, призводить до суттєвих втрат урожаю та зниження частки валового врожаю культури. За різними даними ці втрати можуть становити від 12 до 25%. Тож сьогодні вдосконалення системи захисту рослин за допомогою сучасних ефективних рішень для отримання високих і якісних урожаїв є доволі актуальним.

Загалом на кукурудзі налічується близько 190 видів шкідливих комах, серед яких найбільше економічне значення мають стебловий метелик і бавовникова совка.

Стебловий кукурудзяний метелик
(Ostrinia nubilalis)

Ця комаха поширена у всіх зонах вирощування культури й завдає врожаю найбільшої шкоди. В Україні зазвичай розвивається одне покоління, в південних регіонах може бути два покоління. Гусениці, що виплодилися з яєць, які самиці відкладають на нижній бік листків, проникають у піхви, суцвіття та верхівки стебел кукурудзи. Подальший їхній розвиток відбувається всередині стебел і качанів, унаслідок чого пошкоджені стебла та суцвіття ламаються. Гусениці завдають значної шкоди листкам, волоті, обгорткам качанів і зернам кукурудзи, що спричиняє ураження качанів фузаріозом. Економічний поріг шкодочинності у фазу викидання волоті — 6–8% заселення гусеницями і 18% рослин відповідно.

Пошкодження кукурудзи стебловим метеликом

Бавовникова совка (Helicoverpa armigera)

Критичний вплив на зниження врожайності кукурудзи чинить бавовникова совка. В Україні зона значної шкідливості охоплює Лісостеп і північ Степу. Період шкідливості припадає на червень-вересень. Навесні, за прогрівання ґрунту до +16…+18 °С, відбувається виліт метеликів, і вже через 3–4 дні починається відкладання яєць, яке триває близько 20 днів. Гусениці розвиваються протягом 13–22 днів і проходять шість віків, відповідно збільшуючись у розмірах, живляться листям і пошкоджують качани. Гусениці молодших віків, що вилупилися з яєць, які були відкладені на нитках, або переселилися з інших частин рослини, живляться верхівками качанів. Якщо обгортки прилягають нещільно, гусениці здатні пошкоджувати зерна вздовж усього качана, що призводить до зниження врожайності (фото).

Пошкодження качанів кукурудзи бавовниковою совкою

Новий інсектицид РАДІАНТ™

Науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience щороку значну частину прибутку інвестує в розроблення та дослідження нових ефективних молекул і препаратів, а також комплексних рішень для подолання викликів, пов’язаних із забезпеченням світового продовольства.

Представляємо новинку сезону 2022 року — Радіант™. Це інноваційний інсектицид для контролю широкого спектра шкідників ряду лускокрилих, двокрилих, жорсткокрилих, рівнокрилих і трипсів. Радіант™ — новий продукт на ринку України, створений на основі інноваційної молекули, що зареєстрована під торговою назвою Jemvelva™ active (д. р. спінеторам). Нова молекула характеризується унікальним спектром дії, швидким нокдаун-ефектом і тривалим періодом захисту польових і плодоовочевих культур.

Радіант™ демонструє швидшу дію проти конкурентів (Миколаївська обл., Первомайський р-н, три дні після другої обробки, серпень 2021 року)

 

Нова інсектицидна молекула Jemvelva™ active, що входить до складу Радіант™, належить до класу спіносинів (IRAC 5). Її отримують у процесі ферментації за участі бактерій Saccharopolyspora spinosa з наступною хімічною модифікацією. Хімічна модифікація основного (спіносин J) і другорядного (спіносин L) інгредієнтів забезпечує підвищену активність щодо різних видів шкідників і тривалішу захисну дію.

Радіант™ має виражену кишкову та контактну дію, потрапляє в комаху через травну систему або через екзоскелет. Механізм дії пов’язаний зі збудженням нервової системи. Спінеторам активує десенсибілізаційну α7-подібну субодиницю нікотинового ацетилхолінового рецептора. Це призводить до збудження центральної нервової системи комах, що згодом викликає параліч і смерть. Перевагою інсектициду є відсутність перехресної резистентності з інсектицидами інших хімічних груп, бо на цю ділянку нервової системи не впливає жоден із наявних на ринку препаратів.

Ефективність дії Радіант™ проти бавовникової совки (Одеська обл., Одеський р-н, серпень 2021 року)

 

Молекула Jemvelva™ active потрапляє в організм комахи або під час проковтування обробленої їжі, або внаслідок контакту зовнішніх покривів з обробленою поверхнею. При застосуванні Радіант™ спостерігаються унікальні симптоми, що полягають у втраті організмом рідини й характерному паралічі. Параліч настає доволі швидко, а після нього — смерть. Радіант™ має швидкий нокдаун-ефект, протягом кількох хвилин після потрапляння в організм зупиняє харчування комах, а їхня загибель відбувається через 1–24 год, що було доведено численними випробуваннями в Україні.

Радіант™ також чинить ефективну овіларвіцидну дію проти шкідників з ряду лускокрилих. Він впливає на тільки-но відроджену личинку під час прогризання нею обробленої поверхні яйця. Контактна дія на личинок і дорослих особин також суттєва. Якщо комахи виживали після дії спінетораму, то надалі спостерігалися уповільнений розвиток, зменшення маси личинок і лялечок, а також скорочення тривалості життя дорослих особин і зниження їх плодючості. Також слід зазначити, що продукт мінімально впливає на корисних комах-запилювачів — за дотримання рекомендацій щодо застосування. Зареєстрована доза інсектициду Радіант™ на кукурудзі — 0,3–0,5 л/га.

Ефективність дії Радіант™ проти стеблового кукурудзяного метелика (Одеська обл., Одеський р-н, серпень 2021 року)

 

Поява нового інсектициду від Corteva Agriscience — важливий крок на шляху подолання викликів, що сьогодні стоять перед аграріями. Радіант™ на основі молекули Jemvelva™ active — це нове антирезистентне рішення в інтегрованих системах контролю шкідників у посівах кукурудзи, що забезпечить ефективний захист культури й отримання високих і якісних урожаїв.

 

Сергій САБЛУКкатегорійний маркетинг-менеджер 
Corteva Agriscience з напряму фунгіцидів та інсектицидів
Богдан ВОКАЛЬЧУКмолодший категорійний менеджер Corteva Agriscience

Більше на www.corteva.com.ua

™ ® Торгові марки Corteva Agriscience та її афілійованих структур. ©2022 Corteva

Перед застосуванням препаратів уважно читайте тарну етикетку.

Сорти озимої пшениці вітчизняної селекції в...

Насіння сучасних сортів озимої пшениці має високу генетично зумовлену адаптивну спроможність,...

Як вибрати вживаний комбайн

В Україні навіть за найкращих часів завжди гостро бракувало зернозбиральної техніки. Адже нові...

Особливості застосування діючих речовин для...

Часто стверджують, що головна проблема десикації — це час. Час для обробки, справді, слід обирати...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

6835
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Люфа - вирощування та використання природної губки

3187
Люфа є представником ліаноподібних рослин, з пагонами до 4-7 м завдовжки. Всі вони мають розгалужені вусики та шорсткості по ребрах. Листя - пальчато-п'ятилопатеві (іноді цілісні) і розташовані по...

Виробництво та перспективи чорного часнику

15551
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.