ПРО НАС

Бренд "Агрономія сьогодні" забезпечує різноманітні потреби у веденні аграрного бізнесу, виробництві аграрної продукції для людей, які займаються сільським господарством.

Наша пристрасть - допомогти аграріям заробляти гроші, економити час та збільшувати своє задоволення у фермерському бізнесі.

На сторінках нашого сайту ви завжди знайдете актуальну інформацію з вирощування та захисту рослин. а також безліч іншої інформації, що допоможе вам у веденні бізнесу.

Буйволовидна цикадка Stictocephala bubalus F. (Cicadinea: Membracidae, Hemiptera) походить із Північної Америки. У Європі відзначена з 1912 року. Пошкоджує понад 40 видів плодових і дикорослих дерев.

Плодючість однієї самки — до 500 яєць.

Комаха велика, приблизно 1 см, зеленого кольору, із «ріжками».

Читайте також: Хвороби плодових зерняткових. Антракноз

Розвивається одне покоління. Зимують яйця шкідника у гілках чи стовбурах молодих деревних порід, найчастіше в однорічних пагонах. Самка яйцекладом розрізає кору і відкладає яйця у два короткі ряди по 6–12 яєць. Відроджені личинки дуже рухливі, одразу падають на землю і мігрують на трав’янисті рослини (люцерна, березка, паслін, щириця). Наприкінці літа — на початку осені повертаються у сад і починають живитися плодовими.

Імаго буйволоподібної цикадки

Під час живлення дорослі комахи та личинки роблять уколи в молодих цьогорічних пагонах, тривалий час перебуваючи на одному місці. Із загрубілих пагонів переходять на молодші й соковитіші. У місці уражень некротизуються епідерміс і кора, з’являються червоно-бурі кільцеподібні перетяжки. Висмоктування соків призводить до затримки росту, відмирання частин рослини. Цикадка також переносить вірусні хвороби.

Захист саду від буйволовидної цикадки

Проти буйволовидної цикадки малоефективні хімічні заходи боротьби. Немає чітких строків обробок. Обприскують Золоном (Фозалон, 350 г/ л), Конфідором Максі (імідаклоприд, 700 г/ кг).

Читайте також: Шкідники деревини: опис та заходи захисту

Уранці, поки комахи не активні, їх збирають руками у рукавицях (цикадка колеться).

Із агротехнічних заходів рекомендовано тримати міжряддя саду під чорним паром, не допускаючи забур’янення.

Олена Безкровна, канд. біол. наук

Наші партнери

Металеві силоси для зберігання зерна: що...

Металевий силос для зберігання зерна — інвестиція не найдешевша. Фактично його спорудження на...

Використання соломи як органічних добрив

У землеробстві будь-яка побічна продукція рослинництва, у тому числі й солома, повинна бути...

Як восени підготувати поля до весняної посівної

Осіння культивація і проведення глибокого розпушення чи щілювання грунту дає змогу створити...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

4843
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

11190
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Чорний горіх: види та технологія вирощування

11120
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.