Глобальне потепління примушує людей усе більше замислюватися про кондиціонери. За оцінкою спеціалістів, до 2050 року на Землі буде встановлено до 4 000 000 000 кондиціонерів, що прирівняє їх до мобільних телефонів чи холодильників за потребою у використанні.

Сьогодні вже існує багато систем кондиціювання до прикладу представлено на сайті https://www.bnclimate.com/product-category/konditsioneri/, які мають низьке споживання енергії та не наносять шкоди довколишньому середовищу.

Однак не лише кондиціонери здатні охолодити температуру. Хочемо розказати вам як звичайні дерева впливають на зниження температури вдень і вночі.

Дерева та рослини мають свого роду вбудовану систему водяного повітряного охолодження, яка називається випаровуванням: дерева втрачають воду зі свого листя через процес випаровування, який називається транспірацією. Вони втрачають більше під впливом прямих сонячних променів і високих температур. Ця волога, що виділяється в навколишнє повітря, має охолоджуючий ефект на дерево, тобто вони виділяють менше тепла в атмосферу, а сама волога також може охолоджувати повітря, працюючи як природний кондиціонер.

Перервати сонячне випромінювання.

Саме тут крона дерева діє як парасолька, забезпечуючи тінь і в кінцевому підсумку блокуючи сонячні промені від доступу до землі, різних поверхонь і нас. Не тільки великі дерева можуть ефективно блокувати сонячне тепло. Листя чагарників і невеликих рослин, що відкидають тінь, допоможуть у процесі зниження температури в міських просторах.

Рослини та дерева охолоджують ґрунт безпосередньо, мінімізуючи втрату вологи з поверхні: вирощування ґрунтопокривних рослин захистить поверхню ґрунту від сонячного тепла та зменшить втрати вологи.

Щоб дерева стали природним кондиціонером – садіть їх правильно.

На перший погляд, здається, що варто посадити дерева на задньому дворі і вам забезпечена прохолода, але це не зовсім так. Адже, щоб добитися від рослин справжнього ефекту кондиціонера – варто садити їх розумно.

Варто врахувати усі аспекти вашої ділянки. Де схід і захід, і яка частина вашої оселі  найбільше і в який час доби піддається впливу сонячних променів? Вплив сонця на поверхні з певних сторін будинку та майна, проїзди, дахи тощо є частиною ефекту теплової пастки.

Плануючи посадку дерев, враховуйте: звідки дмуть вітри, як розташовані конструкції, септичні системи, водопровідні труби, фундаменти будинків, паркани, сусідні об’єкти та краєвиди тощо.

Також потрібно враховувати розмір дерева, якщо воно листяне, і яку має кореневу систему.

Завдяки використанню природних кондиціонерів – ви зможете зменшити температуру повітря на 7-15 градусів у себе на подвір’ї та будинку.

Три врожаї картоплі за сезон

Це на практиці доводить завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії «Інститут проблем...

«Кредитний Коридор» від ADAMA: досвід...

Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес і розвивати...

Дослідження роботи ротаційної борони

Вплив швидкості руху ротаційної борони на якість роботи досліджували українські вчені протягом...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38816
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27516
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14439
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.