Теоретично в середині грудня усі машини та агрегати повинні перебувати на заслуженому сезонному відпочинку. В цей час експлуатуються хіба що підсобні трактори та вантажівки-зерновози. Відповідно, уся польова техніка очищається від бруду та встановлюється кудись у затишне сухе місце.

На жаль, так чинять далеко не у всіх господарствах і досі можна побачити «парад» сівалок та обприскувачів, поставлених просто неба, та ще й у грязюці. Так вони і стоятимуть декілька місяців, під снігом та дощем, відкриті усім вітрам. Навесні ж це може спричинити цілу купу проблем.

Дійсно, скажімо, проста ґрунтообробна техніка, у якій немає складної електроніки, гідравліки та механіки цілком може постояти і надворі. Однак сучасні плуги та культиватори часто оснащуються доволі делікатними вузлами та комплектуючими, для якої сніг, висока вологість та лід є небажаними сусідами. Що вже казати про сучасні, нашпиговані електронікою сівалки, про обприскувачі, і навіть трактори та комбайни. Чи варто ризикувати, залишаючи машину вартістю декілька сотень тисяч євро надворі?

Поряд з тим вартість елементарного ангару із металопрофілю є доволі демократичною і її може осилити практично будь-яке фермерське господарство, площею понад 500 га. Встановивши такий «будиночок» для техніки, можна бути певним, що вона спокійно перезимує та навесні не запропонує неприємних сюрпризів.

Ще один важливий момент – перша половина зима вважається оптимальним часом для дефектування та поточних ремонтів сільгосптехніки. Річ у тім, що більшість агровиробників традиційно беруться до огляду своїх машин та агрегатів ближче до посівної. Мовляв, ще встигнемо… Відповідно, у лютому-березні стихійно утворюються величезні черги за послугами сервісних інженерів, а потрібні комплектуючі доводиться нетерпляче чекати з-за кордону.

Аби цього уникнути, варто всього-на-всього звернутися до сервісної організації ще у грудні, спокійно провести дефектування, замовити необхідні комплектуючі і так само без поспіху їх встановити. І якість, і вартість такого ремонту буде набагато вигіднішою для господарства. По-перше, усі деталі можна буде придбати за нормальними, а іноді і зниженими цінами. По-друге, сервісні інженери не поспішатимуть та докладно оглянуть техніку, зробивши усе на совість.

Навесні у агровиробників і так не бракує проблем та клопотів, тому усі необхідні процедури із сільгосптехнікою краще зробити сьогодні. Та неодмінно – під накриттям.

Як вирощувати виноград

В Україні є дуже багато незаповнених ніш, куди вигідно вкладати свій час і кошти і однією з таких...

Як правильно вибрати високопоживні гібриди...

Для багатьох господарств у нинішніх скрутних умовах тваринництво стало якщо не «рятівною...

Важливість кормових добавок для свиней

Кормові добавки відіграють важливу роль у забезпеченні свиней необхідними поживними речовинами,...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

37927
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26963
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14025
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Протидія весняним стресам

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.