Розведення кроликів є відмінним бізнесом, особливо якщо ви займаєтеся ним у великих масштабах. Початкові витрати на запуск бізнесу невеликі, тому що кролики швидко розмножуються і швидко виростають до товарного розміру. Тим не менш, цей бізнес вимагає щоденного догляду та повноцінного годування кожної особи. Сьогодні існує чудова нагода для розведення кроликів, оскільки налагоджене комерційне виробництво може стати відмінним джерелом стабільного доходу. Нижче ми розглянемо те, як правильно розпочати бізнес із розведення кроликів.

ЧОМУ САМЕ КРОЛИКИ

Розведення кроликів є одним із найприбутковіших тваринницьких бізнесів. Налагодити вирощування кроликів набагато дешевше, ніж розводити курчат та свиней. Кроликам потрібно менше місця і менше їжі для здорового життя, а за 2000 гривень можна побудувати невелику кролячу ферму на 150 особин. Ви можете обладнати кролячу ферму на дачі, а площу, що не використовується, переобладнати в житло для нових поколінь кроликів. М'ясо кролика містить більше білка, енергії, кальцію та вітамінів, ніж м'ясо будь-якої іншої домашньої тварини. Кількість холестерину, жиру та натрію також менша, ніж у іншого м'яса. Кроликів забивають за живої маси від 2,1 кг до 2,3 кг, а поточна ціна за тушу становить 165 грн за кг, що в середньому становить 350 грн. / тушка. Перевага також полягає в тому, що немає жодних релігійних заборон на споживання м'яса кролика. Самка кролика народжує від 2 до 8 дітей щоразу. Кролики також можуть споживати дуже низькоякісну їжу, перетворюючи її на високоякісне м'ясо.

ПЛЮСИ КРОЛИЧОЇ ФЕРМИ ЯК БІЗНЕСУ

Фермери, які хочуть займатися комерційним виробництвом кроликів у великих масштабах, повинні використовувати великі загони, тому що кролики дуже швидко розмножуються. Підприємець-початківець може отримати прибуток протягом шести-восьми місяців після старту кролячого бізнесу з нуля. Коли бізнес розвинувся, ви можете очікувати на щотижневий або щомісячний дохід залежно від частоти переробки м'яса.

КОРОТКІ ЖИТТЄВІ ЦИКЛИ КРОЛИКІВ

Розведення кроликів як бізнес дуже ефективно, тому що життєвий цикл одного кролика набагато менше, ніж життєвий цикл будь-якої іншої домашньої тварини. Жіноча особина досягає статевої зрілості у віці кількох місяців і залишається плідною цілий рік. Період вагітності триває близько 1 місяця. Дітей забирають від грудей після чотирьох або п'яти тижнів, але матері готові до запліднення вже невдовзі після пологів, хоча експерти рекомендують почекати перед повторним розмноженням принаймні два тижні, щоби матері не відчували стрес. При 14- або 21-денному графіку ви отримаєте від семи до восьми послідів на рік. Кролики мало їдять Кролики споживають набагато менше їжі, ніж будь-яка інша домашня тварина. Оскільки ваші кролики замінюють частину вашого раціону, ви можете розглядати їх як непряме скорочення бюджету на продукти.

КРОЛИКИ НЕ ВИМАГАЮТЬ СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ХАРЧУВАННЯ

Ви можете успішно вирощувати своїх кроликів на необмеженій кількості рослинної їжі, коренеплодах та сіні. Ви також можете додавати зернові культури. Кролики їстимуть практично будь-яку рослинну їжу, зібрану на вулиці. Однак як запобіжний засіб ви повинні ретельно промити весь корм у великій кількості води. Ви робите це для видалення пилу, гною та комах, а також для очищення корму від забруднення інфекціями. Після миття дайте висохнути корму протягом декількох годин, перш ніж подати їжу.

Читайте також: Розведення і утримання індокачок, нюанси бізнесу

КРОЛИКИ НЕ ЗАВАЖАЮТЬ НАВКОЛИШНІМ

Зважаючи на всі обставини утримання ферми, кролики є дуже спокійними тваринами. Вони не такі галасливі і смердючі, як кози або свійський птах. Поки у вас є ефективний план скорочення відходів і хороший захист від хижацтва, у сусідів не повинно бути підстав скаржитися на ваш бізнес з розведення кроликів на задньому дворі.

СКІЛЬКИ КОШТУЮТЬ КРОЛИКИ ДЛЯ РОЗВЕДЕННЯ

Кролики не дуже дорогі. Зважаючи на те, що домашні кролики, куплені в розплыдниках, коштують   від 150 до 1000 гривень, новозеландські породи кроликів можуть коштувати близько 300 гривень за особину. Фламандські величезні види коштують від 500 до 1000 гривень за особину. Молоді кролики майже завжди коштують дешевше, ніж зрілі, оскільки вони менші і наражаються на більш високий ризик смертності. Ви можете купити кроликів через кілька днів після їх народження, але, щоб уникнути тривалого часу вирощування, ви повинні почати свій бізнес з придбання дорослих особин.

ПЕРШІ КРОКИ ДЛЯ ПОЧАТКУ БІЗНЕСУ

Розведення кролика може бути чудовим джерелом доходу для безробітних людей та безземельних фермерів. Комерційний бізнес з вирощування кроликів задовольняє попит на продукти харчування або білок. Незалежно від того, чи вирішите ви розводити кроликів на власній дачі або на орендованій ділянці, вам необхідно знати основні правила та обмеження, що стосуються бізнесу з розведення кроликів. Нижче описуємо законодавчі обмеження та кроки для початку бізнесу з розведення кроликів.

ОТРИМАЙТЕ ДОЗВІЛ

Немає необхідності отримувати дозвіл для маленького стада, що складається із трьох або чотирьох дорослих тварин. Майте на увазі, що без дозволу ви також можете містити необмежену кількість кроликів молодше трьох місяців. Молоді кролики, виробляють смачніше м'ясо, тому має сенс відправити їх на забій, перш ніж вони досягнуть повної зрілості. Ви повинні отримати дозвіл, якщо ваше стадо має чисельність більше чотирьох дорослих особин. Дозвіл включає перевірку здоров'я кроликів, призначених в їжу.

ЗАБІЙ І ОБРОБКА

При розведенні кроликів закон дозволяє вести забій та обробку м'яса прямо на місці. Залежно від області декларується частота та метод вибою. Постанови, що обмежують частоту забою, залежить від розміру вашої ферми. Що більше фірма, то більше кроликів ви можете забивати.

ОБЕРІТЬ ПРАВИЛЬНУ ПОРОДУ КРОЛИКА

Існує безліч порід кроликів, але ми згадаємо лише кілька. Нижче наведені найпоширеніші породи кроликів. Якщо ви серйозно ставитеся до вмісту кроликів для м'яса, вам потрібна порода для цього бізнесу. М'ясні кролики більші, товщі і пухнастіші, ніж типовий дикий кролик. Як правило, вони вважаються найкращими породами для продажу на м'ясо, хоча деякі також є хорошими домашніми тваринами.

Сріблястий шампань

Ця велика порода існує з початку 17 століття. Хоча в наші дні вона не так часто зустрічається, її все ж таки вважають ефективною домашньою породою. Її цінують за характерне чорне хутро на додачу до смачного м'яса.

 

Паломіно

Ці привабливі блідо-жовтогарячі кролики важать від 8 до 6 кг. Вони тихі та чуйні – ідеально підходять для вирощування у щільних міських районах.

 

Фламандський гігантський кролик

Ці кролики-монстри можуть рости до 10 кг. Не дивно, що вони цінуються за своє м'ясо, хоч їх також вирощують за хутро. Спочатку родом з бельгійського регіону, фламандські гіганти вважаються однією з найслухняніших порід у світі.

Шиншилла

Не плутати цих кроликів із пустельними гризунами, що кумедно виглядають, на честь яких їх називають. Ці пухнасті та присадкуваті кролики виростають до 5 кг. Зовні вони схожі на шиншил, тому що мають спільних видових предків. Хоча їх часто тримають як домашніх тварин, вони цінуються за м'ясо і роблять хорошу худобу.

Новозеландський кролик

Незважаючи на назву, ця порода виведена в Сполучених Штатах, хоча можна простежити її родовід до порід з Нової Зеландії. Новозеландський кролик вважається однією з найкращих м'ясних порід. Дорослі особини ростуть до 6 кг і бувають п'яти кольорів: білий, синій, чорний, рудий та різнокольоровий у плямах. М'ясо новозеландських порід має характерний рожевий відтінок та надзвичайно м'який смак.

ОБЛАДНАННЯ І ВИТРАТНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ РОЗВЕДЕННЯ КРОЛИКІВ

Вашим кроликам потрібно десь жити і чимось харчуватися, щоб їм було комфортно. Це найважливіші компоненти вашої кролячої ферми на задньому дворі.

ФЕРМА З РОЗВЕДЕННЯ КРОЛИКІВ

Домашня ферма з розведення кроликів є міцною огорожею, виготовленою з дерева з металевими компонентами. Такі огорожі, як правило, менші та більш мобільні, ніж курники, тому не всі муніципалітети регулюють їх будівництво.

Конструкція типової універсальної клітки виглядає так:

  • Приблизно 1 метр над землею;
  • Висота кліток має становити 60 см спереду, 50 см ззаду;
  •  Довжина має бути 90-120 см, а ширина має бути 50-60 см.

Необхідне обладнання у клітці:

  • Ємність для води;
  • Годівниця;
  • Стійка для грубих кормів;
  • Коробка для розведення потомства.

Матеріали, що використовуються, повинні бути досить міцними і не повинні легко руйнуватися хижаками. Іноді необхідно звести паркан, що захищає стадо від лисиць.

КОНТРОЛЬ І УТИЛІЗАЦІЯ ВІДХОДІВ

Більшість попередньо побудованих кліток мають дротяні підлоги із сітчастим плетінням. Завдяки цьому відходи життєдіяльності потрапляють у піддон або ящик під підлогою, яку досить легко вийняти та очистити. Якщо ви будуєте свою клітку з нуля, ви повинні врахувати цю конструктивну особливість для кращої підтримки санітарії.

КОНТРОЛЬ ТЕМПЕРАТУРИ І ВОЛОГИ

Кролики є досить витривалими ссавцями, але контроль температури ще важливий в екстремальних кліматичних умовах. Якщо на задньому дворі стає дуже жарко, спробуйте знайти затінене місце для кліток. За умови, що це безпечно, розгляньте можливість встановлення постійного електричного вентилятора, щоб забезпечити додатковий клімат-контроль. Якщо ви турбуєтеся про своїх кроликів у холодні дні, подбайте про те, щоб розмістити їх у приміщенні, можливо, у підвалі чи гаражі.

Як правильно вибрати високопоживні гібриди...

Для багатьох господарств у нинішніх скрутних умовах тваринництво стало якщо не «рятівною...

Важливість кормових добавок для свиней

Кормові добавки відіграють важливу роль у забезпеченні свиней необхідними поживними речовинами,...

Сучасні тенденції в сегменті розкидачів...

Розкидачі (або ж розподілювачі) гранульованих мінеральних добрив і нині є актуальними у...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

37862
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26876
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14001
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

БТУ-ЦЕНТР стає BTU!

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.