Для догляду за лісосмугами, посадками обабіч доріг, видалення небажаних чагарів навколо сільськогосподарських угідь, а також для розчищення садів прислужиться зручний агрегат.

Весною настає сприятливий час обрізати лісосмуги, що розрослися навколо полів і на узбіччях доріг. Вони дратують фермерів, бо зменшують корисну площу обробітку, заважають маневруванню сільгосптехніки у кінці загінки.

Для обрізування лісосмуг і посадок обабіч доріг загального призначення й навколо полів, для окультурення чагарників і дерев тощо служить спеціальна техніка. Зокрема, набув поширення гідравлічний дисковий обрізувач дерев SF-6000. Цю техніку можна застосовувати й для сезонного обрізування садових насаджень, декоративних живоплотів і дрібнолісся. Здатний цей агрегат зрізати чагарникову рослинність горизонтально — на ґрунтах, де поверхня очищена попередньо від каменів і великих грудок.

Читайте також: Як найзручніше обрізувати гілки

Гідравлічний дисковий обрізувач дерев SF-6000 оснащений дисковими пилами. Агрегат встановлюють на трактори поширеної потужності МТЗ, ЮМЗ тощо. Гідравлічні циліндри, що керують нахилом і підйомом консолі фрези, працюють від відповідної системи трактора. Кількість пилок — мінімум три, їхній діаметр — 600 мм.

Висота обрізування гілок сягає до 6 м. Зручне керування гідравлічною системою здійснюється за джойстиком. Максимальний діаметр обрізування гілок — 180 мм за вертикального обрізування і 80 мм — за горизонтального. Ножі виготовлено з висококласної сталі, щоб домогтися оптимального балансу різальної здатності й довговічності інструменту.

Агрегат допоможе окультурити, надати презентабельну форму будь-яким насадженням. Формування й обрізування дерев і чагарників пришвидшиться, щоб вкластися у правильні технологічні терміни, враховуючи клімат, погоду і фазу вегетації рослин. Використання цього обладнання дозволить спростити операції очищення лісопосадок край поля від непотрібних рослинних насаджень, значно заощадить час і трудовитрати господарствам, які обслуговують узбіччя доріг, а також сільгосппідприємствам для звільнення додаткової площі угідь.

Ще один подібний агрегат, доступний на ринку України, — обрізувач дерев серії PFS2 виробництва іспанської компанії Industrias David. Призначений він для контурного обрізування дерев заввишки до 4,2 м. Обрізувач агрегатується до трактора або телескопічного навантажувача. Застосовується для бічного обрізування фруктових дерев, збільшення проїжджої частини доріг, для профілактики огорож по периметру. Компанія Industrias David, що його пропонує, — найбільший іспанський виробник техніки для виноградарства і садівництва. Виготовляє, крім іншого, машини для обрізування дерев і листя, системи для міжкущового обробітку ґрунту, подрібнювачі гілок тощо. Вона є лідером у своєму секторі машинобудування, її обладнання доступне у більш ніж 50 країнах.

Нині, щоб обрізати дерева чи викорчувати чагарники, не обов’язково самим купувати дорогу техніку. Вже існують компанії, оснащені відповідним обладнанням, які цілеспрямовано нададуть аграріям ці послуги з арбористики (обрізування дерев і кущів). Незалежно від щільності й висоти зайвої рослинності допоможуть підготувати ділянку до сільськогосподарського застосування. Наприклад, обрізування лісосмуг, зачищення периметру поля від чагарів зробить на замовлення підприємство «Агрореммаш Плюс». Воно розташоване в Кропивницькому, але працює по всій Україні.

Василь Загарний

Наші партнери

Зміна клімату та сільське господарство в...

Зміни клімату загалом сприятливо впливають на продуктивність та якість плодоовочевих культур....

Система mini-till: перспективи мінімального...

Мінімальний обробіток є перспективним і відносно просто запроваджується на структурованих і добре...

12-корпусний плуг LEMKEN Eurotitan в СТОВ...

«Олстас-льон» є одним із найвідоміших господарств Чернігівщини, без перебільшення задаючи тон у...

АгроТренди

Люфа - вирощування та використання природної губки

853
Люфа є представником ліаноподібних рослин, з пагонами до 4-7 м завдовжки. Всі вони мають розгалужені вусики та шорсткості по ребрах. Листя - пальчато-п'ятилопатеві (іноді цілісні) і розташовані по...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

5543
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

12875
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.