Нині склалися оптимальні умови для здійснення ефективного механічного агрозаходу

Ще років 10 тому чимало фермерів були цілком певні того, що будь-які проблеми із бур’янами елементарно вирішуються за допомогою «хімії». Цьому сприяла поява на ринку України нових високоефективних препаратів.

Дійсно, якісні гербіциди відомих виробників за умови правильного внесення та підходящих погодних умов показують себе зазвичай відмінно. Проте, навіть самі виробники препаратів наголошують на тому, що найкращий агрономічний ефект досягається за поєднання хімічних та механічних технологій боротьби зі смітною рослинністю.

Нині фактично по всій території України пройшли хороші дощі. Вологи у грунті досить багато, що, звісно ж, провокує появу нових хвиль бур’янів. На жаль, окремі особливо злісні види бур’янів виробляють часткову резистентність до найбільш поширених речовин. Незрідка на ефективність гербіцидів негативно впливають неврахування особливостей їх внесення чи несприятливі погодні умови.

Така ситуація зумовлює потребу у додаткових механічних заходах боротьби, і перш за все – міжрядній культивації. Міжрядна культивація ще не так давно вважалася позавчорашнім днем у рослинництві, оскільки потребувала придбання відповідних агрегатів та додаткових витрат на їх роботу. До того ж, за посушливих умов вегетації рослин застосування просапного культиватора спричиняє ризик непотрібної втрати вологи.

Натомість у нинішньому сезоні вологи у грунті поки що не бракує, як і нових проростаючи бур’янів. Тому механічний обробіток кукурудзи, соняшнику си сої за таких умов не буде зайвим, а навіть дуже бажаним.

Тим більш, що на даний час починає підвищуватися температура повітря та зростає сонячна активність, що провокує появу кірки у міжряддях. Відповідно, просапний культиватор не лише знищить велику частину бур’янів поміж рядами рослин, але й якісно розпушить грунт, покращивши доступ кореневої системи до вологи і повітря.

Ще одна важлива перевага цього агрозаходу – можливість додатково внести азотні та інші добрива безпосередньо у зону розташування кореневої системи рослин. Особливо це суттєво на кукурудзі, завдяки чому можна сприяти підвищенню врожайності цієї культури.

Поряд з цим слід нагадати, що міжрядна культивація – доволі тонка процедура, і бажано уникнути ризику механічного пошкодження рослин. З цією метою краще використовувати переваги точного водіння сільгоспмашин. Окрім цього, роботу із просапним культиватором краще доручити досвідченому висококваліфікованому трактористу. 

Також, враховуючи, що у більшості господарств сою та подекуди соняшник і кукурудзу посіяли нещодавно, за таких умов існує сенс запустити в посіви ротаційні борони, котрі виконають аналогічну роботу у верхньому шарі грунту, розпушивши землю та витягнувши назовні паростки бур’янів.    

Три врожаї картоплі за сезон

Це на практиці доводить завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії «Інститут проблем...

«Кредитний Коридор» від ADAMA: досвід...

Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес і розвивати...

Дослідження роботи ротаційної борони

Вплив швидкості руху ротаційної борони на якість роботи досліджували українські вчені протягом...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38833
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27527
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14451
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.