Цьогоріч більшість українських фермерів планує скоротити площі посівів озимих пшениці та ячменю через велику кількість нереалізованих запасів. Також технологія вирощування цих культур буде істотно здешевлена, перш за все за рахунок обробітку грунту та мінеральних добрив.

Очевидно, що ця економія торкнеться і сфери захисту рослин від шкідників та хвороб. Аграрії намагатимуться знизити норми внесення ЗЗР та використовувати дешевші препарати.

Тим не менш, існують елементи технології, на яких слід заощаджувати надзвичайно обережно. Це передусім використання препаратів для протруювання посівного матеріалу.

Так, зважаючи на повсюдне перенасичення сівозміни ранніми зерновими, на багатьох полях в Україні спостерігається підвищена загроза розвитку шкідників та захворювань пшеницю і ячменю. Подолати цю проблему винятково мінімізованими листовими внесеннями препаратів не завжди ефективно. Значну роль відіграють саму протруйники.

Читайте також: Озимі зернові: сівба й осінній догляд

Хороший протруйник забезпечує захист від шкідливих комах та збудників захворювань впродовж 40 днів. Цього часу цілком достатньо, аби посіяна наприкінці вересня озима пшениця нормально розвивалася аж до появи морозів та могла спокійно підготуватися до періоду зимового спокою.

При цьому, сучасні фунгіцидні протруйники, як правило, володіють додатковими агрономічними властивостями та забезпечують не лише захист від хвороб, але й виступають в ролі фізіологічних стимуляторів рослин. Це дуже важливо в плані отримання міцних сходів рослин, накопичення ними поживних речовин та підготовки до зими.

Натомість у жодному разі не варто йти на такий ризик як висів необробленого насіння. Навіть якщо його «пожаліють» восени шкідники та не буде видимих проявів захворювань, то навесні однак трапиться неминуче. Тому за нинішніх реалій ми можемо сіяти озиму пшеницю взагалі без добрив і просто в стерню, але не варто відмовлятися від протруйників.

За нашими спостереженнями, застосування якісного фунгіцидного протруйника забезпечує прибавку до фінальної врожайності на рівні від 300 до 1000 кілограмів на гектар.

Читайте також: Озима пшениця: завчасно готуємо насіння до сівби

Надзвичайно важливо правильно обрати препарати для обробки насіння та ефективно обробити його. Якщо є можливість, бажано скористатися послугами спеціалізованої компанії, котра має сучасне обладнання для протруювання посівного матеріалу та кваліфікованих спеціалістів.

Якщо це неможливо, то принаймні слід придбати нормальний протруювач у господарство та переконатися, що відповідальний за це працівник має необхідні навички та вміння. В інакшому разі, значна частина дорогого препарату буде використана нераціонально, а висів нерівномірно обробленого насіння в подальшому спричинить серйозні агрономічні проблеми.

«Кредитний Коридор» від ADAMA: досвід...

Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес і розвивати...

Дослідження роботи ротаційної борони

Вплив швидкості руху ротаційної борони на якість роботи досліджували українські вчені протягом...

Рослини можуть отримати вологу без опадів: кейс...

Питання посухи та як рослинам отримувати вологу у такий критичний період залишається актуальним. В...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38783
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27500
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14422
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.