Озимі культури в Україні протягом другої декади січня перебували в стані зимового спокою.

Про це йдеться у декадному огляді Гідрометеоцентру України, передає АПК-Інформ.

Зазначається, що в другій декаді січня на багатьох площах Сумської, Полтавської, місцями в Чернігівській областях спостерігалося утворення притертої до ґрунту льодяної кірки товщиною від 2 до 14 мм, місцями в Сумській і Полтавській областях – до 20 мм, ступінь поширення кірки становить від 10 до 90% площі поля.

«У період найбільш інтенсивного похолодання, в першій половині декади, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) озимих культур і багаторічних трав на більшій частині території знижувалася до – 5-9°С, в окремих районах Луганської, Полтавської, Черкаської та Миколаївської областей – до -10-11°С, у Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій Тернопільській, Житомирській та Чернігівській областях – до -1-4°С», – уточнюється в огляді.

При цьому, за розрахунками агрометеорологів, критична температура вимерзання становить: озимої пшениці у фазі утворення сходів – третього листка – мінус 12-14°С, у фазі кущіння – мінус 14-16°С; озимого жита – мінус 16-17°С; озимого ячменю та озимого ріпаку – мінус 9-12°С.

Фітосанітарний стан посівів картоплі у 2021 році...

Прогноз розвитку фітофторозу картоплі складено на основі звітів обласних відділів прогнозування,...

Пізня сівба кукурудзи та соняшнику

Як правильно повестися аграрію в ситуації, коли не вдається посіяти ярі культури в оптимальні...

Фацелія: сидерат, кормова і медоносна культура

З 2021 року в країнах ЄС набрала чинності міжнародна директива, яка регулює застосування...

АгроТренди

Люфа - вирощування та використання природної губки

2099
Люфа є представником ліаноподібних рослин, з пагонами до 4-7 м завдовжки. Всі вони мають розгалужені вусики та шорсткості по ребрах. Листя - пальчато-п'ятилопатеві (іноді цілісні) і розташовані по...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

6185
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

14420
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.