Державне підприємство «Укрхімтрансаміак» відновило надання послуг з транспортування (переміщення, у тому числі з видачею з роздавальних станцій) аміаку рідкого магістральними аміакопроводом для потреб вітчизняного аграрного ринку.

«Відкриваючи осінній сезон-2021, ДП «Укрхімтрансаміак» розпочало транспортувати і видавати аміак для потреб внутрішнього ринку, базуючись на раціональному й економічно обґрунтованому ринковому механізмі відпуску. Наразі ми активно працюємо, орієнтуючись на стандарти прозорості, відкритості, рівності та доступності для всіх зацікавлених сторін, - наголошує керівник держпідприємства Вадим Двойнос. - Враховуючи об’єктивні чинники (інтенсивний розвиток аграрної галузі, високу ефективність рідких добрив,  кліматичні умови тощо) інтерес до ринку рідких мінеральних добрива стабільно зростає упродовж останніх років (орієнтовано на 10% щороку), можна прогнозувати й зростання попиту на послуги, які надає держпідприємство. До слова, станом на сьогодні через роздавальні станції аміакопроводу сільгоспспоживачі уже отримали близько 4 тис тонн рідкого аміаку».

Нагадаємо, раніше ДП «Укрхімтрансаміак» призупинило видачу аміаку  контрагентам на внутрішній ринок у зв’язку з низкою об’єктивних факторів (надання послуг з транспортування й видачі аміаку на внутрішній ринок було повністю призупинено та не проводилося для жодного з контрагентів).  Зокрема, у  вартість послуг з транспортування аміаку на внутрішній ринок було не враховано транспортування ділянкою аміакопроводу  13 189 м,  яка пролягає через територію Луганської області, та була раніше передана ДП «Укрхімтрансаміак» у повне господарське відання згідно з наказом Мінекономрозвитку України  № 2 від 04.01.2018р. Окрім того, востаннє тарифи на транспортування аміаку для внутрішнього ринку встановлювалися ще у 2009 році.

Довідково

ДП «Укрхімтрансаміак» - один із найбільших світових транспортувальників рідкого аміаку - є оператором української ділянки магістрального аміакопроводу

Аміакопровід – це унікальний за своїм технічним рішенням, масштабами і призначенням об’єкт, що транспортує хімічну речовину – рідкий аміак до Одеського припортового заводу, звідки він постачається на експорт до країн Європи, Азії та Африки.

Впродовж усієї лінії аміакопроводу є 12 роздавальних станції, через які здійснюється видача аміаку вітчизняним споживачам. За рівнем аварійної безпеки аміакопровід не має аналогів у світі.

Як вирощувати виноград

В Україні є дуже багато незаповнених ніш, куди вигідно вкладати свій час і кошти і однією з таких...

Як правильно вибрати високопоживні гібриди...

Для багатьох господарств у нинішніх скрутних умовах тваринництво стало якщо не «рятівною...

Важливість кормових добавок для свиней

Кормові добавки відіграють важливу роль у забезпеченні свиней необхідними поживними речовинами,...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

37865
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26880
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14002
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

БТУ-ЦЕНТР стає BTU!

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.