ПРО НАС

Бренд "Агрономія сьогодні" забезпечує різноманітні потреби у веденні аграрного бізнесу, виробництві аграрної продукції для людей, які займаються сільським господарством.

Наша пристрасть - допомогти аграріям заробляти гроші, економити час та збільшувати своє задоволення у фермерському бізнесі.

На сторінках нашого сайту ви завжди знайдете актуальну інформацію з вирощування та захисту рослин. а також безліч іншої інформації, що допоможе вам у веденні бізнесу.

З моменту відкриття ринку землі в Україні особливого значення набувають питання, пов’язані з придбанням ділянки. Одним із законних способів отримати у власність земельний наділ — його успадкування.

Про повідомляє obozrevatel.

Бажаючи оформити спадщину на землю часом навіть і не здогадуються про нюанси, які можуть їх очікувати. У Центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповіли про основні моменти, на які необхідно звернути увагу українцям при спадкуванні земельної ділянки.

Способи спадкування

Цивільний кодекс передбачає 2 способу оформлення спадщини на землю — за заповітом і за законом. У першому випадку все просто — кого спадкодавець вказав у заповіті, тому і переходить у власність ділянку.
Спадкування за законом матиме місце в таких випадках:

-заповіт не складали або було визнано недійсним;

-спадкоємці за заповітом відмовилися від прийняття спадщини;

-заповітом охоплено не весь спадок.

Хто має право на спадщину

Цивільне законодавство ділить спадкоємців за законом на п’ять черг. Кожна з них отримує у спадок майно тільки в тому випадку, якщо попередня чергу його НЕ успадкувала. До законних спадкоємців у порядку черговості відносяться:

1 черга: діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, хто його пережив, та батьки;

2 черга: рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері;

3 черга: рідні дядько та тітка спадкодавця;

4 черга: особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини;

5 черга: інші родичі до шостого ступеня споріднення включно, утриманці спадкодавця, які не були членами його сім’ї.

Оформлення спадщини на землю

У спадкоємців за законом є 6 місяців з моменту смерті родича, щоб отримати земельну ділянку у спадок. Протягом цього терміну потрібно подати нотаріусу з заявою про прийняття спадщини. Заява подається за останнім місцем проживання померлого або за місцем знаходження нерухомого майна (якщо місце проживання спадкодавця невідоме).

Після прийняття заяви і відкриття спадкової справи нотаріус зобов’язаний перевірити наявність зареєстрованого права на земельну ділянку за померлим в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Якщо інформація про зареєстровану ділянку і його кадастровий номер підтверджується, то у нотаріуса є всі підстави видати спадкоємцеві свідоцтво про право на спадщину на землю.

Але часом виникають ситуації, коли спадкодавцеві за життя був виданий державний акт на ділянку, а кадастровий номер не присвоєно. Це означає, що право на землю не зареєстровано в Державному земельному кадастрі. В такому випадку нотаріус не зможе видати спадкоємцеві необхідне свідоцтво.

Що робити в разі відсутності кадастрового номера?

Перш за все, спадкоємцю слід звернутися в землевпорядну організацію, в складі якої є сертифікований інженер-землевпорядник, для виготовлення технічної документації на земельну ділянку. Після розробки і узгодження такої документації у відповідних установах відомості про земельну ділянку вносяться до Державного земельного кадастру з присвоєнням йому кадастрового номера і видачею про це витягу.

Цей документ разом з іншими, які підтверджують право спадкування, вже дають нотаріусу право видати спадкоємцеві свідоцтво про право на спадщину та зареєструвати його право власності на земельну ділянку.

Податки при спадкуванні землі

Для розрахунку суми податку необхідно зробити експертну оцінку земельної ділянки. Для цього слід звернутися до будь-якого сертифікованого оцінювача або ж організації.

Однак не всі родичі зобов’язані платити податок при отриманні у спадщину землі. Від нього звільняються фізособи-резиденти, які є родичами першого та другого ступеня споріднення. А от інші фізособи-резиденти сплачують податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 5% від вартості ділянки і 1,5% військового збору від вартості оцінки.

Наші партнери

Як правильно зберігати цибулю

Цибуля — дуже корисний овоч, який здатний захистити людину від різних хвороб. Але сам він досить...

Бедформер — утворювач гряд

Щоб отримати хорошу грядку для овочів, зокрема картоплі, ягід чи квітів, створено спеціальну...

Чи потрібно десикувати кукурудзу?

Цьогоріч, як втім і у всі попередні роки, збирання врожаю пізніх культур дещо забарилося. Причини...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

4474
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

10365
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Чорний горіх: види та технологія вирощування

10048
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.