15 вересня 2021 р. компанія Seed Corp відкрила в с. Гельмязів Золотоніського району Черкаської області першу чергу нового заводу з переробки кукурудзи. ПАТ «Черкасиобленерго» в рекордні строки підключило об’єкт до електроенергії. Це вже другий великий інвестиційний проєкт компанії на Черкащині. Обсяг власних інвестицій складатиме 30 мільйонів доларів, завод має забезпечити 200 нових робочих місць. Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Черкасиобленерго»

Seed Corp працює на Черкащині вже третій рік. Зокрема, має понад 5 тисяч га поливних площ земель і насіннєвий завод у Черкасах. Півроку тому підприємство розпочало проєкт із будівництва заводу з переробки кукурудзи та калібрування зерна на Золотоніщині. Нині здана перша черга, а загалом у планах компанії – звести завод за 4 роки. Власні інвестиції компанії складуть 30 млн. дол. Завод стане ще одним потужним підприємством АПК Черкащини, який додасть регіону понад  200 робочих місць.

 «Це вже четвертий завод, який я будую в своєму житті і саме від нього я отримав найбільше задоволення, - зазначив під час виступу співзасновник компанії Seed Corp Сергій Терещук, - Коли працює гарна команда, а обласною адміністрацією створено загальний інвестиційний клімат, де немає місця бюрократичним перепонам, то працювати легко та приємно. Причому на всіх стадіях – отримання дозволів, проєктування та безпосередньо будівництва. І в цьому є велика заслуга голови Черкаської ОДА Олександра Скічка. Без створеного ОДА клімату, відношення та дієвої  допомоги з такою кількістю підрядників (понад 20) нам не вдалося б побудувати завод у рекордні терміни – за 3,5 місяці, тоді як зазвичай такі об’єкти зводяться за рік». Співзасновник Seed Corp особливо відзначив велику роль у швидкій реалізації проєкту колективу ПАТ «Черкасиобленерго» та його керівника – голови Правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олега Самчука. «З мого досвіду, питання електрифікації заводів завжди є складними. Але на Черкащині все вийшло зовсім інакше,  - розповів Сергій Терещук. - З «Черкасиобленерго» та Олегом Самчуком у нас з самого початку склалася ділова,  конкретна та продуктивна співпраця. Це вперше в моїй практиці, коли було підписано контракт, і рівно через 2 місяці, як кажуть, день у день, відбулося підключення заводу потужністю 2,2 мВт до електроенергії. Це стало результатом великої спільної роботи, коли будь-які узгодження відбувалися оперативно та продуктивно».  В свою чергу Олег Самчук зазначив, що ця подяка – заслуга команди «Черкасиобленерго», не тільки з приєднання, а і з реконструкції двох повітряних ліній по 10 кВт кожна. «Впевнений, що такі ж якісні та своєчасні послуги ми зможемо надати всім інвесторам, які забажають реалізувати проекти на черкаській землі, і Черкащина буде №1 для інвесторів, підкреслив Самчук.

Звичайно, обласній владі  теж дуже приємно бачити на Черкащині нове, сучасне та ефективне агропідприємство, яке до того ж було зведено у найкоротші строки. «Про цей завод ми говорили з інвесторами у лютому нинішнього року, у травні були тут з міністром АПК, після чого зараз бачимо готовий чудовий та сучасний завод. наголосив Олександр Скічко. – Дуже важливо, що мова  йде  про переробне підприємство, оскільки мова йде про більшу додану вартість,  ніж просто виробництво сировини. Такі підприємства мають бути у кожній ОТГ, адже це переробка, сучасні технології, надходження до бюджетів та робочі місця. З нашого досвіду, з громад, де є такі  переробні  підприємства, люди не виїжджають працювати в інші місця. Черкаська ОДА намагалася не лише не заважати будівництву, що вже є добрим з боку влади, а й допомагати, як я роблю це зі своєю командою відносно всіх інвесторів, й не лише у агросекторі. Для інвесторів мій особистий телефон працює у режимі 24/7. В разі необхідності ми разом долали бюрократичні бар’єри, отримували різного роду узгодження».

ДОВІДКА

Seed Corp - це наймолодший, український підрозділ американської компанії Remington Seeds, яка невпинно розвивається і щороку інвестує в технології. Сьогодні Seed Corp налічує понад 200 співробітників і повністю контролює виробничий процес вирощування насіння: польове виробництво, доробку та кондиціонування на сучасному насіннєвому заводі, розташованому в місті Черкаси.

Потужності нового заводу на Золотоніщині розраховані на просушування 22 тис. тонн кукурудзи в качанах в сезон та калібрування 750 тис п.о. кукурудзи. Окрім цього завод може здійснювати калібрування 200 тис. п.о. соняшнику та 10 тис п.о. сої, пшениці, ячменю та інших культур.

 

 

Як правильно вибрати високопоживні гібриди...

Для багатьох господарств у нинішніх скрутних умовах тваринництво стало якщо не «рятівною...

Важливість кормових добавок для свиней

Кормові добавки відіграють важливу роль у забезпеченні свиней необхідними поживними речовинами,...

Сучасні тенденції в сегменті розкидачів...

Розкидачі (або ж розподілювачі) гранульованих мінеральних добрив і нині є актуальними у...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

37857
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26872
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13995
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.