Чорна бузина сьогодні в Україні вважається ледь не бур’яном, лише одиниці її вирощують у себе на ділянці, тоді як основні насадження – це дикорослі дерева, що ростуть у посадках чи поблизу закинутих ферм.

Проте стабільний попит на цю ягоду уже почав виправляти ситуацію і в Україні закладають перші насадження цієї рослини.

 Уже кілька років поспіль в Україні попит перевищує пропозицію, що сприяло росту вартості ягід із 2 гривень у 2016 році до 15 гривень у поточному.

Загалом, при схемі висадки 2х2 метри чи 1х4, на одному гектарі можна розмістити до 2500 кущів, які можуть давати по 5-7 кг з куща. Таким чином з одного гектару насаджень можна отримати до 15 тон ягід, а це 200 – 400 тис. грн з гектару.


Не дорогим є і посадковий матеріал, так, щоб посадити гектар бузини треба затратити близько 30 000 грн.

Бузина стійка до хвороб та шкідників і не вибаглива до грунту. Також варто сказати, що чорна бузина любить напівтінь, тож її можна саджати разом із іншими деревами, такими як чорний горіх чи павловнія.

Детальніше про вирощування бузини читайте у нашому матеріалі Технологія вирощування чорної бузини.

Фітосанітарний стан посівів картоплі у 2021 році...

Прогноз розвитку фітофторозу картоплі складено на основі звітів обласних відділів прогнозування,...

Пізня сівба кукурудзи та соняшнику

Як правильно повестися аграрію в ситуації, коли не вдається посіяти ярі культури в оптимальні...

Фацелія: сидерат, кормова і медоносна культура

З 2021 року в країнах ЄС набрала чинності міжнародна директива, яка регулює застосування...

АгроТренди

Люфа - вирощування та використання природної губки

2098
Люфа є представником ліаноподібних рослин, з пагонами до 4-7 м завдовжки. Всі вони мають розгалужені вусики та шорсткості по ребрах. Листя - пальчато-п'ятилопатеві (іноді цілісні) і розташовані по...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

6185
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

14419
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.