В Україні біометан може замінити чверть споживання природного газу на шляху до енергонезалежності та кліматичної нейтральності.

Про це заявив голова правління UABIO Георгій Гелетуха, передає Українська енергетика.

«Потенціал виробництва біометану в Україні становить 7,8 млрд куб. м/рік, що сягає чверті споживання природного газу в країні. Дорожня карта розвитку біоенергетики в Україні до 2050 року, розроблена БАУ, передбачає виробництво біометану в Україні до 1,7 млрд кубометрів на рік у 2035 році і до 3 млрд кубометрів в рік у 2050 році», – каже він.

Наразі Україна, яка має найбільшу у Європі площу сільськогосподарських земель та доступної у великих обсягах дешевої аграрної сировини, не реалізує потенціал у галузі, де їй немає конкурентів, наголошує Георгій Гелетуха.

Для розвитку біометану, який є найкращою і найдоступнішою альтернативою природному газу, Україні необхідно зробити три важливих кроки: законодавчо визначити термінологію; створити реєстр біометану; розробити порядок видачі гарантій походження.

«Біометан – це аналог природного газу, однак, на відміну від нього, є вуглецево нейтральним, його можна закачувати у наявну газову мережу, без будь-якої модернізації та адаптації, використовувати для виробництва теплової і електричної енергії, а також як паливо для транспорту та сировину для хімічної промисловості. Для сільськогосподарських виробників це економічно вигідне моторне паливо для транспорту із залишків власного виробництва, а для громадського транспорту – можливість знизити забруднення повітря у великих містах, на додачу, біометан можна завантажити в українську газотранспортну систему після завершення терміну контракту з Росією у 2024 році», – пояснює Георгій Гелетуха.

За його словами, біометан є не менш перспективним, ніж зелений водень, для виробництва якого необхідні великі інвестиції, зокрема, й у модернізацію газових мереж і газового обладнання.

«Біометан приблизно втричі дешевше "зеленого" водню. Транспортування одного кубічного метру біометану газопроводом під тиском 60 атмосфер передає майже у чотири рази більше енергії, ніж транспортування одного кубометру водню», – зауважив Георгій Гелетуха.

Він додав, що наразі 18 країн Європи виробляють біометан.

«Біогазовий сектор ЄС виробляє 15,8 млрд кубометрів біогазу та 2,43 млрд кубометрів біометану», – уточнює Георгій Гелетуха.

Рослини можуть отримати вологу без опадів: кейс...

Питання посухи та як рослинам отримувати вологу у такий критичний період залишається актуальним. В...

Фузаріозне в'янення кавунів: виклики та...

Початок повномасштабного вторгнення росії на територію Україні негативно вплинув на всі...

Взаємна вигода

Товарне кредитування, що допомагає українським агровиробникам вчасно забезпечитись добривами та...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38707
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27468
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14389
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.