Професорка “Житомирської політехніки” Олена Уваєва вирощує гігантську прісноводну креветку в домашніх умовах – створила спеціальні умови для життя креветок і займається їх розмноженням. Окрім суто наукового аспекту, дослідниця також цікавиться розробкою технологій, які можуть здешевити цей вид креветок для українців.

Про це повідомляє suspilne

Суспільному Олена Уваєва розповіла, що понад два роки розробляє технологію вирощування на Поліссі гігантських креветок, природнім середовищем проживання яких є Мала Азія.

“Батьківщина креветок – це тропічний клімат, це 28 градусів і, зрозуміло, що в наших умовах треба, щоб в акваріумі був нагрівач. Вирощування цих креветок в наших умовах є специфічним. Хоча сам вид є прісноводним, але личинки вирощують у морській воді. Досить непросто штучно створити таке середовище, щоб вони росли і розвивалися. 5-6 місяців – і ми вже маємо креветку товарного виду. Для порівняння: нашим прісноводним ракам треба 2-4 роки, щоб там вже було що їсти”, – каже Олена Уваєва.

Крім суто наукового інтересу, науковиця має і практичну зацікавленість у вирощуванні креветок.

“На сьогодні київські ресторани закуповують один кілограм гігантської креветки за 1200 гривень. Як на мене, це дуже велика ціна для пересічного житомирянина. Тому науковці працюють над тим, щоб здешевити цю креветку”, – каже Олена Уваєва.

Одним із напрямків наукових досліджень Олени Уваєвої є розробка рецептури кормів для креветок. За її словами, корм має містити не менше 30 % білка. Білок має бути збалансованим і якісним, а ціна на нього – доступною.

Науковиця каже, що нині в різних областях України – Миколаївській, Одеській, Київській – є потужні креветкові ферми. Але ціна на креветки все одно лишається високою.

“Хотілося б, щоб українці могли собі дозволити такий якісний продукт – свіжі креветки без антибіотиків і стимуляторів росту”, – каже Олена Уваєва і додає, що і надалі продовжуватиме роботу в цьому напрямку.

Три врожаї картоплі за сезон

Це на практиці доводить завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії «Інститут проблем...

«Кредитний Коридор» від ADAMA: досвід...

Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес і розвивати...

Дослідження роботи ротаційної борони

Вплив швидкості руху ротаційної борони на якість роботи досліджували українські вчені протягом...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38823
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27521
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14445
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.