Площі під цибулею ріпчастою в Україні можуть скоротитися в 2021 році, зважаючи на критично низькі ціни на цю продукцію.

Про це зазначають аналітики EastFruit.

Так, середні ціни на цибулю на українському ринку з кінця липня 2020 року продовжують змінюватись в межах $0,10-0,11 за кг і лише протягом кількох тижнів в серпні минулого року доходили до $0,13 за кг. Таким чином, в Україні продовжують фіксуватися найнижчі ціни на цибулю ріпчасту в регіоні Східної Європи.

Наприклад, в Молдові ця продукція в середньому пропонується по $0,15 за кг, а в Польщі і Грузії – по $0,22 за кг і $0,26 за кг, відповідно. У Росії ціни на місцеву продукцію варіюються в межах $0,16-0,22 за кг. У Білорусі ж вони зафіксовані на середньому на рівні в $0,26 за кг.

Зазначається, що в поточному сезоні Україна має всі шанси експортувати рекордний обсяг цибулі ріпчастої як мінімум за останні п’ять маркетингових років. Нагадаємо, що українські експортери вже встановили рекорд експорту в першій половині сезону, а в січні подібний тренд лише зміцнився. Так, за станом на січень 2021 р. країна вже експортувала 14 тис. тонн цибулі ріпчастої, тоді як раніше найвищий експорт за весь маркетинговий рік становив 18,9 тис. тонн в сезоні-2019/2020.

Читайте також: На півдні України померзли овочі відкритого ґрунту

Проте, зростання експорту поки ніяк не позначився на цінах, і вони продовжують перебувати на гранично низьких рівнях в Україні.

Більш того, за даними проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти», в сховищах українських господарств може перебувати рекордна як мінімум за останні три сезони кількість запасів продукції в період підготовки ринку до старту нового сезону. Зазначається, що якість таких запасів самі фермери характеризують як досить низька, але багато хто продовжує утримувати цибулю в сховищах все ще сподіваючись на підняття цін до кінця весни.

Такі негативні тенденції вже впливають на плани фермерів щодо площ під цибулею ріпчастою в поточному сезоні, особливо ранніх сортів, площі під якими в деяких регіонах можуть скоротитися досить істотно.

Таким чином, на думку аналітиків EastFruit, ситуація на українському ринку цибулі ріпчастої в кінці весни – початку літа 2021 р залежатиме відразу від декількох факторів.

По-перше, важливими факторами будуть перехідні запаси продукції врожаю минулого року в країні і активність експортерів. З одного боку, Україна має всі шанси поставити на експорт рекордний обсяг цибулі ріпчастої в поточному сезоні. З іншого боку, якість запасів у багатьох випадках викликає серйозні побоювання, і імпортери з тієї ж Білорусі можуть вже через 1-2 тижні переключитися на поставки цибулі ріпчастої з країн Центральної Азії.

По-друге, багато що залежатиме від термінів старту нового сезону і якості продукції у виробників озимої цибулі ріпчастої і продукції ранніх сортів.

Тим часом, через погані погодні умови багато виробників відчувають труднощі з посівом цибулі ранніх сортів, що призведе до більш пізнього старту сезону. Це може створити і можливості для підняття цін на урожай минулого року, але все знову буде залежати від якості запасів і підсумкових обсягів збору озимої цибулі.

Три врожаї картоплі за сезон

Це на практиці доводить завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії «Інститут проблем...

«Кредитний Коридор» від ADAMA: досвід...

Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес і розвивати...

Дослідження роботи ротаційної борони

Вплив швидкості руху ротаційної борони на якість роботи досліджували українські вчені протягом...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38817
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27516
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14439
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.