Україна планує і цьогоріч імпортувати 450 тис. т картоплі і нічого більше експортувати не збирається.

Про це повідомила Оксана Руженкова, виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі, на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Названо найрентабельніші непольові культури в Україні

«Украй неприємно виглядає прогноз балансу картоплі в оприлюдненому начебто доопрацьованому за участю громадських організацій балансі, яку готували чиновники Мінекономіки в рамках міжвідомчої робочої групи зі складання баласнів попиту/потреби внутрішнього ринку», — написала Руженкова. За її словами, до роботи були залучені в якості експертів усі бажаючі, проте їхня думка нікого не цікавила. Умовляння переглянути брехливі цифри внутрішнього виробництва в 20 млн т подіяли на аналітиків від держави абсолютно протилежно — цифру збільшили ще на 1,3 млн т.

Читайте також: Україна має ввести квоти на імпорт молочної продукції

«Прохання деталізувати „інше“, вказавши в ньому окремою стрічкою кількість картоплі на переробку також не було почуте. Єдине, де йокнуло серце чиновників, кількість споживання картоплі на людину — знизили до 130 кг/особа. Ще цікаві цифри — Україна планує і цьогоріч імпортувати 450 тис. т картоплі і нічого більше експортувати не збирається», — додає виконавчий директор УАВК. Крім того, із самого початку йшлося про те, що в цих балансах з`явиться окрема стрічка «Експертна оцінка», де мало б значитися, що Україна вирощує не більше 15 млн т картоплі.

Це дозволило б іноземним інвесторам правильніше оцінювати стан внутрішнього ринку. «УАВК умовляла чиновників зробити реалістичну оцінку ринку без втрачених територій Донеччини, Луганщини, Криму, зробити поправку на скорочення врожайності і площ у тому числі в домогосподарствах. Останній підрахунок площ під картоплею у домогосподарствах проводився 1998 року», — підсумувала Оксана Руженкова.

Три врожаї картоплі за сезон

Це на практиці доводить завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії «Інститут проблем...

«Кредитний Коридор» від ADAMA: досвід...

Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес і розвивати...

Дослідження роботи ротаційної борони

Вплив швидкості руху ротаційної борони на якість роботи досліджували українські вчені протягом...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38816
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27516
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14439
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.