У березні 2020 Верховна Рада України IX скликання прийняла законопроект, який запускає ринок землі сільськогосподарського призначення. Відповідно до закону, з 1 липня 2021 дозволяється вільна купівля українських чорноземів. Фахівці вважають, що після запуску ринку, ціна гектара землі буде коливається від 1 000 до 3 000 доларів. "Коментарі" вирішили дізнатися, у скільки оцінюється така ж земельна площа в країнах Європи.

Швейцарія - 70 000 за гектар, Німеччина - 32 000 за гектар - у кожній федеральній землі діє свій закон, що регламентує право власності на землю, а угоди купівлі-продажу регламентуються місцевими виконавчими органами.

Так само в окремих провінціях обмеження за ціною і мінімального розміру наділу. Часткове обмеження на покупку аграрної землі стосується також гірських районів - там до ринку допущені тільки зареєстровані фермери.

Польща - 10 000 за гектар - ціни на землю держава не регулює. Максимальна площа ділянки у власності фізособи - 500 гектарів. Податок на продаж землі коливається в діапазоні 2 - 5% і стягується з покупця. Податок на землеволодіння відсутній.

Часткові обмеження на участь іноземного капіталу в придбанні аграрних земель існували, але 1 травня 2016 вони були повністю скасовані щодо громадян ЄС. Результатом чого середня вартість землі складає 10 300 доларів за гектар.

Болгарія - 4 650 доларів за гектар, а придбати землю для рільництва можуть громадяни Болгарії, юридичні або фізичні особи, які перебувають на території країни більше п'яти років, компанія з країни, з якою Болгарія уклала міжнародну угоду, а також з країн ЄС.

Джерело: money.comments.ua

Як вирощувати виноград

В Україні є дуже багато незаповнених ніш, куди вигідно вкладати свій час і кошти і однією з таких...

Як правильно вибрати високопоживні гібриди...

Для багатьох господарств у нинішніх скрутних умовах тваринництво стало якщо не «рятівною...

Важливість кормових добавок для свиней

Кормові добавки відіграють важливу роль у забезпеченні свиней необхідними поживними речовинами,...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

37908
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26950
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14012
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.