За 2020 рік імпорт тепличних помідорів виріс на 21% і досяг рекордних 86,7 тис. тонн. Всього на імпортні томати українські імпортери витратили понад $77,6 млн (+56% у порівнянні з 2019-м), а українські споживачі з врахуванням націнок – близько 4 млрд грн ($145 млн).
Андрій Ярмак, економіст ФАО, відзначає, що країни з більш теплим кліматом та країни-експортери енергоносіїв мають перевагу перед вітчизняними виробниками томатів через низькі витрати на енергоносії, що використовуються для обігріву теплиць. А ціна відіграє найважливіше значення для небагатого українського споживача, що і є головною причиною зростаючого обсягу імпорту.
 
Традиційно, найбільшим імпортером тепличних томатів була Туреччина (68,6 тис. тонн). Найбільш різко – у 8 разів – поставки в Україну нарощував Іран, поставляючи продукцію через Азербайджан. Також майже в чотири рази збільшився експорт тепличних помідорів з Білорусі.

Наші партнери

Система mini-till: перспективи мінімального...

Мінімальний обробіток є перспективним і відносно просто запроваджується на структурованих і добре...

12-корпусний плуг LEMKEN Eurotitan в СТОВ...

«Олстас-льон» є одним із найвідоміших господарств Чернігівщини, без перебільшення задаючи тон у...

Хвороби люпину

Люпин уражується великою кількість хвороб різної етіології, які істотно знижують як продуктивність...

АгроТренди

Люфа - вирощування та використання природної губки

849
Люфа є представником ліаноподібних рослин, з пагонами до 4-7 м завдовжки. Всі вони мають розгалужені вусики та шорсткості по ребрах. Листя - пальчато-п'ятилопатеві (іноді цілісні) і розташовані по...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

5542
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

12875
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.