З початку війни росії проти України міжнародні трейдери, що працювали в Україні, зупинили закупівлі зерна та почали активно відвантажувати вже придбані обсяги через порти Дунаю та західні кордони до портів Румунії та покупців в ЄС.

Про це повідомляють аналітики GrainTrade.

Експерти відмічають, що створення нових логістичних ланцюгів та гарна цінова кон’юнктура на внутрішньому та світовому ринку активізували закупівлю кукурудзи не лише за валютними контрактами з поставкою в порти або прикордонні переходи, але й за гривню на базисі франко-елеватор.

Невеликі трейдери почали купувати кукурудзу по 5500-6100 грн/т з ПДВ (190-210 $/т) на елеваторах, але вартість доставки автотранспортом до портів Дунаю складає 1600-2200 грн/т (55-75 $/т), залізницею до пунктів переходу – 1200-1450 грн/т (41-50 $/т), а перевалювання та доставка до румунських портів коштує ще 1300-1450 грн/т (45-50 $/т).

Залізничні перевезення кукурудзи до західних прикордонних станцій обмежені конвенцією в напрямку Румунії, Молдови та Польщі, що зриває строки поставок та змушує трейдерів підвищувати ціни для прискорення поставок.

Українські дунайські порти в Рені та Ізмаїлі покращують логістику та нарощують обсяги перевалювання, що підвищує ціни попиту в цих регіонах.

Ціни попиту на поставки української кукурудзи у травні – червні складають: кордон з Польщею DAP Ізов – 235-250 $/т, DAP Ягодин – 235-245 $/т; порт Джурджулешти – 245-255 $/т; порт Констанца (Румунія) 285-295 $/т; порт Рені (Україна) 240-255 $/т.

З 18 травня Укрзалізниця обмежує перевезення кукурудзи до станцій Рені та Рені-порт, що призведе до зростання цін з доставкою до цих портів задля забезпечення виконання раніше укладених контрактів та чергового стрибка вартості автоперевезень.

Зниження у травневому звіті USDA прогнозів виробництва кукурудзи для США та України в новому сезоні призвело до зростання біржових котирувань.

• На біржі в Чикаго червневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу виросли на 1,9% до 344,5 $/т, а грудневі – до 340,5 $/т.
• Водночас липневі ф’ючерси на американську кукурудзу виросли на 1,9% до 313,7 $/т, а грудневі – на 1,7% до 300 $/т.

 

Сівба кукурудзи у США іде дуже повільно, і станом на 15 травня засіяно лише 49% площ у порівнянні з 78% торік та 67% в середньому за 5 років.

В Україні на 12 травня кукурудзою засіяно 3,2 млн га із запланованих 4,85 млн га, що значно поступається 5,47 млн га, засіяним у 2021 р., з огляду на зростання вартості міндобрив та цін на газ, потрібний для сушіння кукурудзи восени.

Три врожаї картоплі за сезон

Це на практиці доводить завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії «Інститут проблем...

«Кредитний Коридор» від ADAMA: досвід...

Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес і розвивати...

Дослідження роботи ротаційної борони

Вплив швидкості руху ротаційної борони на якість роботи досліджували українські вчені протягом...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38817
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27516
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14439
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.