ПРО НАС

Бренд "Агрономія сьогодні" забезпечує різноманітні потреби у веденні аграрного бізнесу, виробництві аграрної продукції для людей, які займаються сільським господарством.

Наша пристрасть - допомогти аграріям заробляти гроші, економити час та збільшувати своє задоволення у фермерському бізнесі.

На сторінках нашого сайту ви завжди знайдете актуальну інформацію з вирощування та захисту рослин. а також безліч іншої інформації, що допоможе вам у веденні бізнесу.

Фільтр пошуку

Культура

Зовнішні ознаки

Ключові слова

loading

Бура листкова іржа

Бура листкова іржа пшениці – латин. назва Puccinia recondita f. sp. tritici Rob. ex Desm (P. triticina Erikss)

Інфекцію викликає збудник — дводомний гриб Puccinia recondita f. sp. tritici (P. Triticina). Його урединіоспори кулясті чи еліптичні, мають розмір 17-29x17-23 мкм, колір жовто-оранжевий, оболонка спор жовтобура, вкрита колючками та має неширокі проросткові пори. Теліоспори складаються з двох клітин, булавоподібні, з розміром 32-49 х 12-21 мкм, світло-бурі, на верхівках темніші. Гриб використовує форми: звичайну, або європейську, і сибірську. Звичайна форма розвивається у нашій країні.

Поява бурої листкової іржі трапляється переважно на листі, значно менше – на листкових піхвах і стеблах. На першому етапі на верхній стороні листя з’являються хаотично розташовані іржасто-бурі урединії. Незабаром епідерміс руйнується, урединіоспори вивільняються, розлітаються з потоками повітря, опадами. Згодом, за 10-15 днів, під епідермісом формуються теліопустули чорного забарвлення з теліоспорами.

Поширення

Інфекція-збудник хвороби гетерогенний за вірулентністю і небезпекою. Сьогодні в Україні зафіксовано близько 200 рас, чимало біотипів.

Шкодочинність

Хвороба вражає посіви пшениці і дикі злаки, саме від них проходить зараження падалиці посівів, з якої інфекція розлітається на осінні посіви. Перезимовує інфекція урединіогрибницею.

Навесні враження посівів культур проходить при температурі у межах 2,5°-31°С (як правило, 15-25°С), коли обов’язково є краплі опадів на листі. Інкубаційний період триває по-різному і в залежності від температури та стійкості сорту коливається у межах 5-18 днів. Протягом вегетаційного періоду інфекція формує кілька генерацій. А найбільше поширення хвороби відбувається в фазу цвітіння посівів – молочна стиглість.

Захист від хвороби

Для боротьби з інфекцією рекомендують використання стійких, витривалих і ранніх сортів пшениці; боротьбу з самосівами; невикористання надранніх строків сівби насіння пшениці; а коли з’являється загроза незначного і епіфітотійного розвитку, то застосовують обприскування.

Загальна інформація

  • Зовнішні ознаки: Іржасто-бурі урединії
  • Культура: Пшениця
Переглянуто 206 разів

Наші партнери

Як правильно зберігати цибулю

Цибуля — дуже корисний овоч, який здатний захистити людину від різних хвороб. Але сам він досить...

Бедформер — утворювач гряд

Щоб отримати хорошу грядку для овочів, зокрема картоплі, ягід чи квітів, створено спеціальну...

Чи потрібно десикувати кукурудзу?

Цьогоріч, як втім і у всі попередні роки, збирання врожаю пізніх культур дещо забарилося. Причини...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

4472
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

10362
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Чорний горіх: види та технологія вирощування

10044
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.