ПРО НАС

Бренд "Агрономія сьогодні" забезпечує різноманітні потреби у веденні аграрного бізнесу, виробництві аграрної продукції для людей, які займаються сільським господарством.

Наша пристрасть - допомогти аграріям заробляти гроші, економити час та збільшувати своє задоволення у фермерському бізнесі.

На сторінках нашого сайту ви завжди знайдете актуальну інформацію з вирощування та захисту рослин. а також безліч іншої інформації, що допоможе вам у веденні бізнесу.

Фільтр пошуку

Культура

Зовнішні ознаки

Ключові слова

loading

Бактеріоз чорний

Бактеріоз чорний – лат. назва Xanthomonas translucens Dowson var. undulosa Hagb.

Бактеріоз чорний виявляється на листі, стеблі і зерні пшениці. Перш за все на листі формуються невеликі водянисті плями, які з часом ростуть. За деякий час плями набувають коричневого кольору, стають чорними; при ураженні стебла під вузлами з'являються коричневі чи чорні смуги, а стебло, що розташоване за колосом набуває бурого кольору. До головної ознаки хвороби відносять почорніння верхньої частини колоскових лусочок, часом у вигляді суцільної плями чи штрихів. Буває, що чорного кольору набувають остюки. Якщо хвороба стає значною, то весь колос рослини буріє, тому хвороба має назву чорний бактеріоз. Якщо колос пшениці хворий, то зерно щупле, часто на ньому видно жовті смуги, котрі сформовані з бактеріального ексудат, що вже висохлий. Якщо погода не дощова, то зерно в зародку стає темно-сірого кольору, якщо йдуть опади — то колір темно-бурий. Часто хвора частина зерна відділена темним обідком від іншої. Зародок стає наче опалений і відмирає.

Поширення

Хвороба активно поширюється при настанні температури 20-30°С. У період вегетації посівів бактеріоз розвивається і переноситься опадами, комахами, часто повітряними масами (частинками враженої тканини). Дуже швидко хвороба поширюється тоді, коли підвищена вологість повітря співпадає з формуванням зерна пшениці.

Головними джерелами поширення хвороби називаються вражені неперегнилі рештки стебел та зерна. Під час гниття решток пшениці також знищуються і бактерії. Якщо вносити у грунт насіння, що вражене інфекцією, то певна частина посівів гине, а решта розвивається. Однак у них судинною системою можуть розвиватися бактерії, котрі стимулюють дифузне враження.

Шкодочинність

Чорний бактеріоз відзначається шкодочинністю у випаданні сходів посівів, зниженню асиміляційної поверхні листків рослин, збільшенню їхнього дихання, на що перевитрачається значний обсяг поживних речовин. Через це у колосі рослини формується менша кількість зерен, зменшується маса 1000 зернин. Це впливає на зниження обсягів урожаю зерна, зменшенню якісних характеристик. Якщо враження зерна пшениці дуже велике, то врожай зерна зменшується до 60% і більше.

Захист від хвороби

Щоб зменшити розвиток збудників бактеріальних хвороб пшениці дотримуються сівозміни з проміжними культурами, заробляють у грунт пожнивні рештки. Якість насіння для сівби також має постійно контролюватися, виконується лабораторний аналіз насіння. Також відслідковують зовнішні ознаки враження посівного матеріалу пшениці бактеріями.

Загальна інформація

  • Зовнішні ознаки: Водянисті плями
  • Культура: Пшениця
Переглянуто 219 разів
Ще в цій категорії: « Аскохітоз Борошниста роса »

Наші партнери

Як правильно зберігати цибулю

Цибуля — дуже корисний овоч, який здатний захистити людину від різних хвороб. Але сам він досить...

Бедформер — утворювач гряд

Щоб отримати хорошу грядку для овочів, зокрема картоплі, ягід чи квітів, створено спеціальну...

Чи потрібно десикувати кукурудзу?

Цьогоріч, як втім і у всі попередні роки, збирання врожаю пізніх культур дещо забарилося. Причини...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

4474
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

10364
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Чорний горіх: види та технологія вирощування

10044
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.