ПРО НАС

Бренд "Агрономія сьогодні" забезпечує різноманітні потреби у веденні аграрного бізнесу, виробництві аграрної продукції для людей, які займаються сільським господарством.

Наша пристрасть - допомогти аграріям заробляти гроші, економити час та збільшувати своє задоволення у фермерському бізнесі.

На сторінках нашого сайту ви завжди знайдете актуальну інформацію з вирощування та захисту рослин. а також безліч іншої інформації, що допоможе вам у веденні бізнесу.

Фільтр пошуку

Культура

Зовнішні ознаки

Ключові слова

loading

Аскохітоз

Аскохітоз – лат. назва. Ascochyta boltshauseri Sacc

Збудник хвороби стимулює появу аскохітозної плямистості листя посівів пшениці. Плями з’являються спершу дрібні округлі чи неправильної форми, з темно-коричневою облямівкою і значно світлішим центром. Пізніше плями зливаються. Листя набуває брудно-сірого кольору і всихає. У центрі плям на листі формуються пікніди гриба. Гриб переносить зимівлю на рослинних рештках пікнідами і міцелієм. На початку весни виявляються плями на листі озимої пшениці, а згодом хвороба з’являється на посівах ярої пшениці. Пікніди кулясті, темно-бурі, занурені, мають розмір до 165 мкм у діаметрі. Конідії широко довгасті, з 1 (значно частіше з 2) перегородкою, розмір 15-23х4,5-6 мкм.

Поширення

Хвороба поширена на всій території. Найбільш інтенсивно розвивається, коли йдуть постійні опади та тепло. Відзначається значний розвиток аскохітозу у роки, коли є значний сніговий покрив, а також за пізньої весни та довготривалого розтавання снігу. Іноді через аскохітоз відзначається загибель посівів озимої пшениці.

Шкодочинність

Аскохітоз найбільше шкодить посівам озимої пшениці, що виражено у швидкому засиханні листків рослин, зменшенню врожаю зерна до 20% і навіть більше.

Захист від хвороби

Для ефективного захисту від аскохітозу рекомендують осінній обробіток грунту, встановлення просторової ізоляції озимої пшениці від ярої, основне застосування фосфору та калію восени, використання насіння, що є стійким до хвороби.

Загальна інформація

  • Зовнішні ознаки: Плями на листі
  • Культура: Пшениця
Переглянуто 264 разів

Наші партнери

Як правильно зберігати цибулю

Цибуля — дуже корисний овоч, який здатний захистити людину від різних хвороб. Але сам він досить...

Бедформер — утворювач гряд

Щоб отримати хорошу грядку для овочів, зокрема картоплі, ягід чи квітів, створено спеціальну...

Чи потрібно десикувати кукурудзу?

Цьогоріч, як втім і у всі попередні роки, збирання врожаю пізніх культур дещо забарилося. Причини...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

4472
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

10362
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Чорний горіх: види та технологія вирощування

10044
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.