ПРО НАС

Бренд "Агрономія сьогодні" забезпечує різноманітні потреби у веденні аграрного бізнесу, виробництві аграрної продукції для людей, які займаються сільським господарством.

Наша пристрасть - допомогти аграріям заробляти гроші, економити час та збільшувати своє задоволення у фермерському бізнесі.

На сторінках нашого сайту ви завжди знайдете актуальну інформацію з вирощування та захисту рослин. а також безліч іншої інформації, що допоможе вам у веденні бізнесу.

Фільтр пошуку

Культура

Зовнішні ознаки

Ключові слова

loading

Летюча сажка

Летюча сажка – латин. назва Ustilago tritici (Pers., Jens)

Яскраві ознаки розвитку летючої сажки на таких культурах як пшениця та ячмінь, проявляються в період викиданням рослинами колосу. На колосі утворюється чорна маса, і створюється таке враження, ніби рослини обгоріли. Збудником захворювання виступає гриб Ustilago tritici Jens, котрий заражає здорові рослини під час цвітіння. Зараженню рослин сприяє поєднання високої вологості повітря та високих температур (від +18С) на момент цвітіння рослин.

Поширення летючої сажки

Летюча сажка поширена у всіх регіонах України, надто там, де регулярно вирощуються пшениця та ячмінь на великих площах.

Шкодочинність летючої сажки

На уражених рослинах припиняється плодоношення, і навіть у разі зупинки розвитку патогенів якість та врожайність посівів істотно знижується.

Заходи захисту летючої сажки

За температури нижче +8С розвиток гриба-збудника летючої сажки гальмується, тому досить ефективним заходом боротьби може бути надрання сівба ярої пшениці та пізня сівба озимої пшениці. Нагально необхідним є застосування гарантовано здорового протруєного насіння у поєднанні із комплексною фунгіцидною обробкою посівів впродовж вегетації.

Загальна інформація

  • Зовнішні ознаки: 1
  • Культура: Пшениця
Переглянуто 187 разів
Ще в цій категорії: « Карликовість зернових

Наші партнери

Як правильно зберігати цибулю

Цибуля — дуже корисний овоч, який здатний захистити людину від різних хвороб. Але сам він досить...

Бедформер — утворювач гряд

Щоб отримати хорошу грядку для овочів, зокрема картоплі, ягід чи квітів, створено спеціальну...

Чи потрібно десикувати кукурудзу?

Цьогоріч, як втім і у всі попередні роки, збирання врожаю пізніх культур дещо забарилося. Причини...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

4474
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

10364
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Чорний горіх: види та технологія вирощування

10044
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.